Помірна девальвація - не завада для банків - експерти

Помірна девальвація національної валюти, закладена до держбюджету на 2013 рік (курс 8,3-8,4 гривні за долар), не буде мати істотного впливу на фінансовий результат банківської системи.

Таку думку висловили фахівці Незалежної асоціації банків України (НАБУ), повідомляє прес-служба НАБУ.

На думку експертів, з 2008 року банківська система набула певний імунітет до помірних курсових коливань.

За цей період значно скоротився обсяг валютної складової в кредитному портфелі (на 20,8 п.п. - до 39,5% станом на 1 жовтня 2012 року) і в зобов'язаннях (на 8,9 п.п. - до 50,1%).

"Тому, незважаючи на збереження валютних ризиків на рівні окремих банків, банківська система в цілому здатна краще протистояти курсових коливань, ніж 3 роки тому", - відзначили в НАБУ.

Наявність обмежень на кредитування громадян в іноземній валюті, а також підвищені норми обов'язкових резервів за валютними коштами сприяють подальшому зниженню рівня валютизації банківської системи.

При цьому банки залишаються активними учасниками валютного ринку, використовуючи різні інструменти хеджування валютних ризиків. В грудні 2012 року обсяг операцій на міжбанківському валютному ринку становить 46,3 мільярда доларів (за підсумками 2012 року - 523,7 мільярда доларів)", - зазначили в НАБУ.

Як повідомлялося раніше, у 2013 можуть виникнути проблеми з поверненням депозитів населенню у зв'язку з відсутністю кредитування та вихід з України великих західних фінустанов.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2019, 10:13

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.