Українцям обіцяють здешевлення кредитів

Захмарні кредитні ставки в Україні повинні впасти в 2013 році.

Про це повідомляє Reuters.

Вартість банківських позик досягала в 2012 році 25-30% річних при дефляції в 0,2%, що практично загальмувало кредитування економіки і обрушило її розвиток до нуля з 5,2% в 2011 році.

"Кредитування не росло в минулому році, активність була невисока. Зараз в інтересах усіх, щоб ставки знижувалися, і певний етап політичної стабільності, який зараз досягнутий, дозволяє таку політику проводити", - зазначив старший банкір представництва Європейського банку реконструкції і розвитку на Україні Олександр Павлов.

Крім того, менеджери і аналітики 14 українських банків і представник ЄБРР відповіли на запитання агентства про перспективи ринку кредитів в Україні в 2013 році.

За даними Національного банку, зростання кредитного портфеля банків загальмував у 2012 році до 2,2% з 9,6% за 2011 рік.

Експерти відзначають, що в реальному, а не номінальному вираженні, збільшення кредитного портфеля фактично не відбулося, оскільки ціна кредитів була непідйомною як для виробників продукції, так і для більшості громадян.

"Нацбанку важливо забезпечити зрозумілий, передбачуваний режим валютного курсу, який транслюється в очікуваний, зрозумілий режим ринку грошей, який тоді заспокоїться, ставки стануть на свої нормальні економічні місця, які будуть співвідноситися з інфляцією та зростанням економіки. А не те, що ми спостерігали - 25% ставки при дефляції", - підкреслив Павлов.

Він зазначив, що суттєве здешевлення в січні ціни ресурсів на міжбанківському ринку говорить про початок формування загальної тенденції.

Більшість - 13 з 15 учасників опитування Reuters очікує в 2013 році падіння вартості депозитів, а 10 учасників впевнені, що слідом за депозитами подешевшають і кредити.

"Існуючий рівень процентних ставок (більше 20%) включає в себе очікування девальвації гривні. Оскільки ризики девальвації гривні за останній місяць істотно знизилися, процентні ставки в недалекому майбутньому повинні піти вниз", - наголошується в прогнозах банку "Фінанси та Кредит".

Ігор Соркін, новий глава НБУ, назвав своїм пріоритетним завданням створення умов для зменшення процентних ставок і стимулювання кредитування, необхідного для активізації економічного розвитку.

Підтримуючи курс гривні, НБУ продав у 2012 році понад $ 7 млрд, забравши з системи порівнянний обсяг (близько 56 млрд грн) ліквідності.

Начальник управління розвитку продуктів Банку Кіпру Ганна Макаренко висунула припущення, що в 2013 році кредитні ставки можуть впасти на 2-3 процентних пункти, а в кращому випадку - на 5-6.

"При найкращих прогнозах ставки за іпотечними кредитами можуть опуститися нижче 20% річних, автокредити - можливо, до рівня 19-21% річних. Кредитування юридичних осіб буде на рівні 18-20%", - зазначила Макаренко.

"Немає прямої залежності рівня кредитних ставок від ставки НБУ, ставки більше залежать від ліквідності банківської системи та доступності гривні", - підкреслив Павлов.

"Обсяг кредитів в 2013 році зросте не більше ніж на 8-10%", - спрогнозував Дмитро Сологуб з Райффайзен Банк Аваль.

У свою чергу, уряд України підготував держбюджет 2013 року з урахуванням зростання ВВП на 3,4%.

Нагадаємо, Світовий банк і ЄБРР вважають, що український ВВП може збільшитися лише на 2,2% або 1,0% відповідно після стагнації 2012 року.

В опитуванні взяли участь Приватбанк, Ощадбанк, Аваль, ПУМБ, Альфа-Банк, Надра, Дочірній банк Сбербанку Росії, Фінанси та Кредит, Укргазбанк, ОТП, Ерсте, Кредит Дніпро, Хрещатик, Банк Кіпру, ЄБРР.

Раніше повідомлялося, що перший віце-прем'єр Сергій Арбузов розраховує отримати новий кредит від МВФ на 15 мільярдів доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 липня 2020, 10:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.