Росія вимагає в України 7 мільярдів за недобір газу

Між Росією та Україною розгорається новий газовий конфлікт.

"Газпром" вимагає від НАК "Нафтогаз України" 7 мільярдів за недобір близько 16 мільярдів кубометрів газу у 2012 році, пише "Комерсант-Україна".

Київ запевняє, що договірні обґрунтування для зниження обсягів закупівель існують, відзначає видання.

У суботу Financial Times повідомила, що "Газпром" виставив НАК "Нафтогаз України" рахунок на 7 мільярдів доларів за недобір газу у 2012 році.

У прес-службі "Нафтогазу" підтвердили цю інформацію, зазначивши, що "про зниження обсягів споживання" Газпром "був попереджений заздалегідь", а весь закуплений газ оплачений в повному обсязі і вчасно.

Джерело в НАК зазначило, що в компанії не збираються оплачувати рахунок.

"Ми сприймаємо це як елемент тиску в ході переговорів про створення газотранспортного консорціуму і зниження ціни на газ для України".

У п'ятницю єврокомісар з енергетики Гюнтер Оттінгер заявив, що вже в березні можна буде говорити про конкретні результати переговорів щодо створення консорціуму.

На думку директора Інституту енергетичних стратегій Дмитра Марунича, у "Газпромі" постараються не доводити суперечку до суду, а зараз просто пред'являють формальні вимоги, намагаючись посилити свої позиції в переговорах про ціну на газ для України і щодо інших спірних питань.

Експерт відзначає, що у 2010 році Україна імпортувала близько 36 мільярдів кубометрів газу, але претензій від "Газпрому" не було, тобто ці питання "можуть вирішуватися і на політичному рівні".

У 2012 році Україна імпортувала 32,9 мільярда кубометрів російського газу.

З них 24,9 мільярда кубометрів придбав "Нафтогаз", а 8 мільярдів - Ostchem Holding Дмитра Фірташа.

У "Газпромі" наполягають, що за контрактом від 2009 року Україна мусить купувати 52 мільярди кубометрів газу, але може знижувати відбір на 20%, до 42 мільярдів, а далі вступає в силу умова "бери або плати", тобто газ повинен бути оплачений в будь-якому випадку.

Україна стверджує, що при своєчасному оформленні заявки вона може знижувати відбір до 33 мільярдів кубометрів.

Як повідомлялося раніше, Україна, щоб зменшити залежність від російського "Газпрому", планує придбати перші 5 мільярдів кубометрів газу у альтернативних постачальників до травня 2013 року проте постачання почалися тільки наприкінці листопада 2012 року.

Зараз Україна розробляє два додаткові напрями реверсних постачань газу з Європи.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 листопада 2020, 13:05

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.