Українцям пропонують розраховуватися за оренду землі тільки грошима

Орендарям землі можуть заборонити розраховуватися з її власниками товарами і послугами.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Встановити виключно грошову форму розрахунків за оренду землі депутат Євген Сігал - Партія регіонів - запропонував в законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за оренду земельних ділянок", текст якого був опублікований 25 січня.

У законі зазначається, що орендна плата може вноситися також товарами чи послугами - на вибір землевласника, нагадує видання.

Повинна зрости і вартість оренди, вважає автор законопроекту.

Якщо зараз вона визначається не менше 3% від нормативної грошової оцінки ділянки, то в документі пропонується встановити її в межах від 4% до 10%"

Крім того, плата за оренду повинна проводитися орендарем щомісяця рівними частками від загального розміру річного платежу, а не раз на рік, як часто на сьогодні відбувається, йдеться у пропозиціях "регіонала".

Видання нагадує, що у 2012 році Сігал вже реєстрував у Верховній раді аналогічний законопроект, але колишній склад парламенту не встиг його розглянути.

На думку автора законопроекту, прозорість оплати оренди в грошовій формі забезпечить також сплату податків на доходи фізосіб.

Великі орендарі земель виявилися зацікавленими в переході на грошові розрахунки.

"Агрокомпанії, яка обробляє 30-50 тисяч гектарів, доводиться розраховуватися з 4-8 тисячами пайовиків. Тож з точки зору орендаря такої компанії простіше заплатити гроші, а не возитися з поставкою кожному пайовику продукції", - каже топ-менеджер однієї з великих агрокомпаній.

Водночас, за словами, співрозмовника видання, щомісячні платежі можуть не тільки приводити до постійного вимивання оборотного капіталу підприємств, але й суттєво ускладнювати роботу агрокомпанії.

"Кожен місяць, замість того щоб займатися своєю звичайною операційною діяльністю, компанія повинна буде шукати шляхи розрахунку з усіма пайовиками", - сказало джерело.

Як відомо, з 1 січня 2013 року почала діяти земельна кадастрова система в електронному у вигляді, до якої матиме доступ кожен бажаючий.

Як повідомлялося раніше, в Держземі вважають, що на публічній кадастровій карті необхідно вказувати інформацію про власників та орендарів земельних ділянок.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2020, 20:42

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.