Грецькі банки йдуть з України

Грецькі фінансові групи виводять свої банки з України через низбкий захист прав кредиторів та корупцію.

Про це пише "Дзеркало тижня".

Скорочуючи свої інвестиції в ринки, що розвиваються,банки намагаються зміцнити свої позиції на "домашніх" і пріоритетних ринках.

Проте Україна, внаслідок низького рівня захисту прав кредиторів і повсюдної корупції - поки не належить.

"Деякі західні фінансові групи розглядають частковий або повний вихід зі Східної Європи — без чіткої стратегії таких дій. Потенціал системної кризи загрожує прискорити скорочення частки позикових коштів у подальшому, з серйозними наслідками для ринків Європи, що розвиваються", - вважає головний економіст ЄБРР Ерік Берглоф.

З України вже вийшли німецький Commerzbank, чеський PPF Credit, шведські SEB і Swedbank, французький Societe Generale, а також австрійська група Erste.

"Перші кандидати на подальший "вихід" — це грецькі банки. Щодо інших великих банків із західним іноземним капіталом ситуація дуже незрозуміла", - стверджує директор українського офісу міжнародної консалтингової компанії zeb/ Олександр Нефьодов.

"З одного боку, мало хто із західних материнських компаній задоволений розвитком українського банківського ринку. І, ймовірно, хотів би звідси піти, залишивши присутність в інших країнах Східної Європи та у Росії", - пояснює експерт.

Але продати банк за хорошою ціною, не кажучи вже про те, щоб повернути вкладені гроші та фондування, буде складно.

Найшвидше, питання з виходом вирішуватиметься ситуативно, за цим не стоятимуть якісь конкретні стратегічні рішення, як це виглядає у випадку банків із грецьким капіталом.

Як відомо, іноземні інвестори активно продають банки в Україні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що тенденція виходу іноземних банків з України продовжиться у 2013 році.Коментарі

Додати коментар


ccc

ВНИМАНИЕ !!! Информация для обманутых вкладчиков "ЗАХИДИНКОМБАНКА" - банк практически банкрот. Вырывайте свои депозиты через суд. И никаких компромиссов с этим банком.

ГОЛОВНЕ на 06 липня 2020, 11:02

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.