Росія заплатила американцям за покращення іміджу

Російські чиновники домовилися з інвестбанком Goldman Sachs про поліпшенняінвестиційного іміджу Росії за кордоном.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Російські чиновники взялися за поліпшення іміджу країни за кордоном, оскільки він, на їхню думку, формує "великий дисконт" на російські активи в порівнянні з конкурентами з тим же або навіть гіршим рівнем розвитку.

Меморандум про взаєморозуміння з Goldman Sachs було підисано в січні 2013 року між міністром економічного розвитку Андрієм Бєлоусовим, главою Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирилом Дмитрієвим, главою Голдман Сакс в Росії та СНД Паоло Занноні і керівником центрального офісу банку Майклом Шервудом.

Сума винагороди за договором не може перевищити 500 тисяч доларів за найближчі 3 роки.

Разом з поліпшенням іміджу за кордоном, уряд працює над підвищенням суверенного кредитного рейтингу країни до рівня А, у зв'язку з чим шукає підрядників для виконання цієї роботи.

Як стало відомо, загальну програму поліпшення інвестиційного іміджу повинна написати робоча група за участю представників Ощадбанку та ВТБ.

Світовий інвестбанк взяв на себе обов'язки допомогти Росії налагодити контакти з міжнародними рейтинговими агентствами, зустрічей російських чиновників з представниками зарубіжних інвесторів, а також в загальному поліпшенні сприйняття інвестиційного клімату в Росії за кордоном.

Разом з Goldman Sachs поліпшенням іміджу буде займатися спеціалізована робоча група.

Головним відомством, відповідальним за імідж країни, призначено Мінекономрозвитку.

На думку Антона Струченевського, старшого економіста Sberbank Investment Research,Росія не може розраховувати, на те, що в 2013 році хоча б одне світове рейтингове агентство підніме їй суверенний рейтинг до рівня А.

"Досі залишається сильна залежність російської економіки і бюджетної політики від цін на нафту. Доки у нас дуже високий рівень витрат, а ціна нафти, при якій балансується бюджет, знаходиться на рівні 100 доларів за барель, ніяких особливих поблажок нам чекати не варто. Щоб розраховувати на вступ до зони А, нам треба скоротити ненафтогазовий дефіцит", - додав економіст.

Cтарший економіст Sberbank Investment Research також додав, що крім стійкості бюджету, для рейтингових агентств є ще якісь важливі орієнтири, при досягненні яких вони можуть замислюватися про підвищення рейтингу, - наприклад, інфляція.

Поки вона стійко не знизиться протягом декількох років нижче 5% в річному вираженні, на думку Струченевський, агентства будуть чекати.

Нагадаємо, що на Всесвітньому економічному форумі в Давосі мільярдер Джордж Соросрекомендував інвесторам утриматися від вкладень в російську економіку.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 липня 2020, 16:44

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.