"Газпром" відмовляється коментувати свої мільярдні претензії

"Газпром" не коментує повідомлення про вимогу 7 мільярдів доларів за недобір газу.

Про це повідомив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов, передає УНІАН.

У відповідь на прохання підтвердити або спростувати повідомлення про претензії на адресу "Нафтогазу України" Купріянов заявив: "Ми це не коментуємо".

Чиновник також не відповів, за який конкретно обсяг російського газу, на думку "Газпрому", Україна має заплатити 7 мільярдів доларів, а також чи буде "Газпром" подавати позов до судових інстанцій.

Як заявляє "Нафтогаз", компанія неодноразово інформувала "Газпром" про скорочення обсягів закупівлі газу в 2012 році і відзначає, що це можна перевірити ще на сайті "Нафтогазу".

Компанія також повідомляє, що в травні 2012 року було зроблено кілька заяв з цього приводу.

Згідно з даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, за підсумками 2012 року Україна скоротила імпорт газу в порівнянні з 2011 роком на 26,5% - до 32,939 мільярда кубометрів.

Нагадаємо, що контракт "Газпрому" і "Нафтогазу" містить умову "бери або плати", яке поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за договором.

Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік в 52 мільярди кубометрів, Україна повинна була б сплатити не менше 41,6 мільярда кубометрів газу.

Як повідомлялося раніше, Російська Федерація зажадала від України 7 мільярдів доларів за неспожитий газ.

Нагадаємо, у Європейській комісії не коментують нову газову суперечку між Києвом і Москвою, але сподіваються, що вона не приведе до переривання поставок газу в країни ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 грудня 2020, 10:17

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.