"Газпром" завищив вимоги до України в 6 разів - S&P

Потенційні санкції "Газпрому" до "Нафтогазу" за недобір газу у 2012 році мали б становити 1,2 мільярда доларів, що у 5,8 разів менше, ніж 7 мільярдів доларів, які вимагає російський газовий монополіст.

Про це свідчить звіт міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's.

"В рамках чинного договору "Нафтогаз" зобов'язаний оплачувати певний обсяг поставок газу від "Газпрому" незалежно від того, використовує він цей газ, чи ні", - нагадують експерти.

"Враховуючи невибраний обсяг газу в розмірі 2,8 мільярда кубометрів і рівень цін на газ (424 долари за тисячу кубометрів), ми вважали, що до кінця 2012 року розмір вимог мав сягнути 1,2 мільярда доларів", - йдеться в аналітичному звіті агентства.

Зі свого боку президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук вважає, що виставивши Україні штраф у 7 мільярдів доларів, "Газпром", очевидно, врахував весь обсяг недокачаного блакитного палива з 2009 року і проіндексував його на зміни цін.

"З боку "Газпрому" поки немає розшифровки цієї цифри. Скоріше за все, вони порахували весь невибраний Україною газ, починаючи з підписання контракту в 2009 році, і множили на ціни кожного періоду", - сказав експерт.

Як відомо, Російська Федерація зажадала від України 7 мільярдів доларів за неспожитий газ.

УЄвропейській комісії не коментують нову газову суперечку між Києвом і Москвою, але сподіваються, що вона не приведе до переривання поставок газу в країни ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 грудня 2020, 8:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.