Американські стартапи отримують удвічі більше, ніж європейські

Американські венчурні капіталісти щедріші за європейських.

Якщо "посівні" інвестиції приблизно однакові по обидва боки Атлантики, то вже в наступному раунді інвестицій (серії А), стартапи у США отримують приблизно удвічі більше, ніж в Європі, повідомляють "Ведомости" з посиланням на WSJ.

Середня вартість угоди на стадії А у 2003-2012 роках становила у США 5,3 мільйона доларів, а в Європі всього 2,1 мільйона доларів, кажуть експерти Dow Jones VentureSource.

Ближче до 2012 року розрив скорочується, але не тому, що європейці стали щедрішими: американці посчали вкладати менше - в середньому, по 4,4 мільйона доларів.

Близько 70% витрат венчурного підприємства припадає на зарплату співробітників, і тому штат європейських стартапів значно менший, ніж за океаном.

Розрив в обсягах фінансування залишається і в другому, і в наступних раундах. Середня вартість угоди серії В у 2003-2012 роках становила 8,9 мільйона доларів у США , а в Європі - 3,4 мільйона доларів.

Далі - більше: 12,8 мільйона доларів у США проти 5,3 мільйона доларів в Європі (щоправда, на цій стадії угод було небагато).

Однак ближче до кінця аналізованого періоду розрив трохи зменшився - можливо, тому що в Європі стали укладати більше угод.

У 2012 році середній обсяг інвестицій серії В у США становив 8,1 мільйона доларів, поступившись середньому показнику за дев'ять років. У Європі він виріс до 5 мільйонів доларів.

Ця тенденція більш чітко простежується в угодах наступних серій. З 2010 по 2012 роки Європа більш ніж удвічі збільшила обсяг середньої угоди на пізніх етапах інвестування - до 11,4 мільйона доларів, але так і не наздогнала США з 15,6 мільйона доларів.

За дев'ять років (з 2003 по 2012 роки). Частка угод пізніх серій виросла в Європі з 39% до 59%.

Тенденція до укрупнення угод простежується і в США, але менш чітко, відзначає видання.

Європейським стартапам не вистачає фінансів на самому початку шляху, на пізніх стадіях вони купаються в грошах. Однак статистика не дозволяє визначити, хто їх фінансує: європейські капіталісти чи американські.

На думку засновника Balderton Capital Баррі Мелоні, укрупнення угод свідчить про те, що в Європі склалася сприятлива для стартапів екосистема. Американським технологічним компаніям треба повчитися у європейців, як виживати на мізерному раціоні, пише видання.

Як відомо, компанія Google у 2012 році купила український стартап за 45 мільйонів доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 1:58

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.