Коломойський поплатиться за бажання збанкротити "АероСвіт"

Рішення Податкової про скасування порушення справи про банкрутство компанії "АероСвіт" може вдарити як по кредиторам авіаперевізника, так і по Ігорю Коломойському, якого називають основним акціонером компанії.

Про це пише "ЛігаБізнесІнформ".

Це пояснюється тим, що надалі банкрутство, якого, схоже, вже не уникнути, будуть проводити за новими правилами.

Як повідомлялося раніше, 7 лютого Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Київської області про порушення провадження у справі про банкрутство компанії "АероСвіт".

Податківці намагаються з'ясувати наявність кредиторських вимог держави до компанії до того, як вона збанкрутує.

Господарський суд Київської області порушив провадження у справі про банкрутство АероСвіт в кінці грудня 2012 року, за ініціативи самої компанії.

З відміною рішення про порушення справи про банкрутство автоматично припиняється мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Разом з тим, кероване банкрутство підвищує шанси повернути борги.

За словами старшого партнера ЮФ "Ільяшев і Партнери" Романа Марченка, у питаннях повернення боргів в першу чергу важлива швидкість - чим довше буде тягнутися справа про банкрутство, тим менше шансів у кредиторів повернути свої гроші.

"Враховуючи, що власники АероСвіту, очевидно, проводять кероване банкрутство, при затягуванні процесу шанси на повернення боргів зменшуються у відповідній прогресії", - підкреслює він.

У такому разі скасування процедури банкрутства може означати і втрати для самого Ігоря Коломойського, якого називають основним власником "АероСвіту".

Справа в тому, що головним кредитором авіакомпанії є ПАТ "Укртатнафта", яку теж зараховують до активів Коломойського.

Борги перед "Укртатнафтою" становлять більше 1 мільярда гривень з 3 мільярдів гривень загальної суми заборгованості.

З відміною справи про банкрутство питання погашення цього боргу перед "Укртатнафтою" теж відкладається на невизначений час.

Враховуючи ситуацію, що склалася, вірогідність відкриття нової процедури банкрутства дуже висока.

Але якщо справу про банкрутство відкриють заново, вона потрапить під нову редакцію закону про банкрутство, яка, серед іншого, значно розширює права кредиторів.

"Важлива новація оновленого закону - можливість для ліквідатора заявити вимоги до третіх осіб, які несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства", - відзначає Юрій Діденко, юрист юридичної групи LCF.

У числі іншого мається на увазі можливість стягнути з таких осіб збитки, завдані їх діями.

Сума збитку при цьому визначається як різниця між сукупним обсягом вимог кредиторів і вартістю активів підприємства-банкрута.

Однак спершу доведеться довести факт доведення підприємства до банкрутства.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2020, 10:25

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.