Норвезький нафтогазовий гігант наступає на п'яти "Газпрому"

Норвезька нафтогазова компанія Statoil наступає на позиції Газпрому на ринку Європи, застосовуючи більш агресивний маркетинг і більш гнучку цінову політику.

Про це пише Reuters.

Statoil відходить від прив'язки цін на газ до ціни нафти, непопулярної серед європейських клієнтів, тоді як "Газпром" переважно дотримується традиційного ціноутворення.

У минулому році Statoil показав рекордні продажі і прибуток, незважаючи на скорочення газового ринку Європи, в той час як Газпром різко знизив продажу в ЄС, пише видання.

"Ми збільшуємо продажі у Великобританії і користуємося можливостями на розподільчих центрах, а також розширюємо торгову активність в Нідерландах і Німеччині", - сказав глава газового підрозділу компанії Ельдар Сетра.

За його словами, зараз Statoil продає 45% газу з прив'язкою до ціни нафти, а до 2015 року ця частка скоротиться до 25%.

Європейські покупці все активніше виступають проти прив'язки газових контрактів до ціни нафти.

Такі клієнти Газпрому, як GDF Suez, ENI, Wingas і EconGas, вимагають укладення нових контрактів, а німецька RWE звернулася до арбітражного суду.

Під натиском клієнтів, найбільшим з яких є німецька E.ON, Газпром змушений був переглянути умови європейських контрактів і почав у 2012 році повертати гроші покупцям, що отримали знижки заднім числом.

При цьому за підсумками 2012 російський газовий гігант знизив експорт газу в Європу і Туреччину до 138 мільярдів кубометрів з 150 мільярдів кубометрів у 2011 році.

"Ми зазначали раніше, що не вважаємо остаточними ретроактивні знижки, які "Газпром" погодився надати європейським клієнтам ... Ми вважали, що новий раунд переговорів почнеться в січні 2013 року", - йдеться в звіті аналітиків Credit Suisse.

Газпром повідомив у січні, що отримав на початку року повідомлення від ряду європейських клієнтів на перегляд ціни.

У першій половині 2012 року ретроактивні виплати Газпрому ЄС перевищили 133 мільярдів рублів. На 2013 рік компанія зарезервувала на ці цілі 4,7 мільярда доларів.

Як відомо, "Газпром" знизив прогноз з видобутку палива на 2013 рік.

Раніше повідомлялося, що Україна офіційно відмовила виплачувати "Газпрому" 7 мільярдів доларів за недобір природного газу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 вересня 2020, 1:03

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.