Європу обурили звинувачення Януковича щодо "газового" питання

Європейське Енергетичне співтовариство запевняє, що його не запрошували вирішувати українсько - російську суперечку щодо 7 мільярдів доларів штрафних санкцій за недобір газу.

Про це йдеться в листі директора секретаріату Енергетичного співтовариства Янеша Копача на ім'я президента України Віктора Януковича, передає "Інтерфакс-Україна".

"У своєму листі директор секретаріату поінформував президента, що Україна досі не запросила секретаріат до участі у двосторонній дискусії з Росією чи українська сторона запросила якусь допомогу чи дії для спрощення імплементації третього пакета", - йдеться в повідомленні.

Представники спільноти кажуть, що в цьому листі директор висловив своє здивування в зв'язку поширеною інформацією.

У зв'язку з цим Копач висловив упевненість, що "відбулося величезне непорозуміння".

"Єдиний випадок, коли українське керівництво піддало секретаріат ЕС критиці, була участь Сербії в проекті Південний потік", - пояснив він.

Крім того, директор секретаріату ЕС також стверджує, що ні уряд України, ні українські компанії досі не ініціювали процедури для вирішення дискусії, яка пов'язана з цим проектом як безпосередньо, так і за допомогою секретаріату, використовуючи статтю 90 Договору.

"Секретаріат - у вашому розпорядженні, у будь-який момент, коли Україна, як приймаюча участь сторона, захоче залучити наших експертів в процес вирішення будь-яких проблем у вашій країні", - запевнив Копач.

Як повідомлялося, президент України Янукович висловив своє незадоволення рівнем співпраці з Європейським енергетичним співтовариством.

Він заявив, що з боку ЕС не було ніякої підтримки Україні в сфері її газових відносин з Росією за 3 роки членства України в ЕС, у відношенні, наприклад, Південного потоку.

Він також сказав, що Україна звернулася до ЕС у зв'язку з 7 мільярдами доларів, виставленими Газпромом, але не отримала жодної відповіді.

Як відомо, "Газпром" виставив "Нафтогазу" рахунок на суму близько 7 мільярдів доларів за недобір природного газу в 2012 році.

У відповідь на це міністр енергетики Едуард Ставицький заявив, що Україна не збирається виплачувати Росії цей штраф.Коментарі

Додати коментар


ПЕСЕЦ

кокое с синежопыми бандитами может быть величезне непорозуміння"? они поздороватся, неспиздев, не могут!

ГОЛОВНЕ на 14 червня 2021, 16:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.