Українці віддали перевагу дрібним банкам

У 2012 році українці у погоні за високими ставками активно несли свої заощадження в невеликі кредитні установи.

Про це пише "Комерсант-Україна".

У зв'язку з цим у 2012 році найвищі темпи приросту депозитних портфелів продемонстрували фінустанови з групи невеликих (на 26,2%) та середніх (25,6%).

Для порівняння, згідно оприлюдненої Нацбанком консолідованої звітності банківської системи за 2012 рік, найбільші установи змогли наростити портфель вкладів на 19,2%, а великі - на 13,6%.

Експерти пояснюють приплив таких значних коштів тим, що в другому півріччі посилилася цінова конкуренція за клієнтів, які несли заощадження в банки, що пропонували ставки вищі від ринкових.

"Напередодні парламентських виборів багато вкладників з початку літа до середини осені забирали гривневі вклади, щоб запастися валютою і перечекати невизначеність. Для недопущення відтоку вкладів у гривні багато банків почали підвищувати процентні ставки", - пояснила начальник управління депозитного бізнесу "Дельта Банку" Людмила Малярец.

Традиційно менші банки були щедрішими і запропонували клієнтам вищі депозитні ставки, ніж у великих гравців.

Так, навіть зараз найвищу прибутковість - 20-26% річних - готові платити в основному невеликі установи.
Як повідомлялося раніше, згідно зі звітністю банків на 1 січня 2013 року, розміщеною на сайті НБУ, до групи найбільших банків увійшли 15 банків з активами понад 20 мільярдів гривень.

Серед них: ПриватБанк, Укрексімбанк, "Ощадбанк, "Райффайзен Банк Аваль", Промінвестбанк , Укрсоцбанк, "ВТБ Банк", "Дельта Банк", "ПУМБ", "Надра", "Сбєрбанк Росії", УкрСиббанк, "Альфа-Банк", "Фінанси і кредит", Укргазбанк.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 27 листопада 2020, 4:44

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.