Найнадійніші депозити - все ще у держбанках

Лідерами надійності депозитів на початок 2013 року стали Ощадбанк, Укрексімбанк.

Про це свідчить рейтинг надійності депозитних внесків, розрахований "Реальною економікою".

Зростанню депозитних ставок сприяли і антиінфляційна політика НБУ, і європейські банківські регулятори, що мотивували іноземних власників згортати колишні масштаби підтримки бізнесу в ризикованих периферійних економіках.

Так, весь портфель вкладів населення протягом 2012 року зріс майже на 20%, в грошовому виразі - на 57,8 мільярда гривень до 364 мільярдів.

"Валютні вклади в банках підвищились на 22% за підсумками року, в той час як притік гривневих депозитів становив скромніші 16%", - відзначають автори рейтингу.

Банкам стає все складніше покривати величезні процентні витрати на депозитний ресурс в умовах відсутності надійних позичальників і слабкості захисту прав кредиторів. Ї

Це одна із причин, чому з деяких банків виходять іноземні власники, наголошують автори рейтингу.

Так, із 31 найбільших банків з першої та другої групи за класифікацією НБУ, до першої четвірки лідерів за надійністю депозитів на старті 2013 року потрапили Ощадбанк, Укрексімбанк, UniCredit Bank та Креді Агріколь Банк.

Хороші рейтингові показники у рамках групи "В" отримали іноземні банки Райффайзен Банк Аваль (Австрія), "Альфа банк" (Росія) та ОТП Банк (Угорщина), - усі банки розподілені за рівнями, де рівень А - "надійний", B - "стабільний", C - "задовільний"; D - "поганий", F - "катастрофічний" - ред.

У групі В також опинилися банки-лідери залучення роздрібних депозитів у 2012 році:

Приватбанк (+15,6 мільярда гривень), Дельта Банк (+5,2 мільярда гривень), Сбєрбанк Росії (+4,7 мільярда гривень), які продовжують збільшувати свою присутність на ринку, пропонуючи заманливі відсоткові ставки та отримуючи значну підтримку з боку акціонерів.

З групи С до групи B за результатами 2012 року піднялось 5 банків: Укргазбанк, ПУМБ, Форум, а також Правекс-банк та Південний.

У протилежному низхідному напрямі з групи В до групи С дещо змістились "Ерсте Банк", "Київська Русь" та Брокбізнесбанк, однак в рамках свого рейтингового рівня "задовільний" вони перебувають на найвищих позиціях.

"Головна особливість нинішнього рейтингу - відсутність банків з з рівнем надійності D - "поганий" – відзначають автори рейтингу.

Банк "Надра" за 2012 рік наростив портфель вкладів населення на 19,6% (500 мільйонів гривень) і продемонстрував достатні показники ліквідності та відповідності капіталу активам, що дозволило йому подолати нижню планку групи С.

Як відомо, Ощадбанк, Укрексімбанк були лідерами надійності депозитів і на початку 2012 року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 травня 2020, 2:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.