Європа втратить 200 мільярдів на "чорному золоті"

Ціни, які зараз встановились на нафту сорту Brent є серйозною проблемою для Європи і несуть в собі ризики для всієї світової економіки.

Таку думку висловив 19 лютого головний економіст Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль, повідомляє видання RusEnergy.

"Як представник інтересів країн-споживачів не можу не торкнутися ціни на чорне золото, особливо, коли світова економіка настільки нестійка" - зазначив Біроль.

Він відзначив, що зараз ціна знаходиться на рівні близько 118 доларів за барель.

"Чому вона висока? Наведу приклад. Для Європи , яка зараз є слабкою ланкою світової економіки, при збереженні цін на нинішньому рівні рахунок за імпорт нафти та газу зросте в 2013 році на приблизно 200 мільярдів доларів - понад поточних 500 мільярдів доларів", - пояснив Біроль.

Подібний приріст - на рівні 200 мільярдів доларів - зіставний з приблизно однією третиною європейського стабілізаційного фонду (Європейський стабілізаційний механізм - ESM).

"Такий контекст дозволяє побачити, наскільки важливе таке збільшення, здатне виявитися великим викликом для Європи і інших країн", - продовжував економіст.

На його думку, високі розцінки означають "велику проблему для європейської і світової економіки", так як можуть сповільнити їх відновлення після кризи.

Торги сумішшю Брент (або BFOE - Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) мають особливе значення для глобальної економіки ще й тому, що вона служить еталоном в ціноутворенні для двох третин всіх сортів нафти у світі, включаючи російську "Юралс" (Urals).

Багато експертів висловлюють стурбованість у зв'язку з довготривалою тенденцією до падіння обсягів видобутку "чорного золота" в Північному морі.

Вони відзначають час від часу перебоями постачань з його родовищ, які можуть призводити до спотворень через знижену ліквідність ринку і вести до надмірного зростання світових цін на нафта.

"У Європі ціни на газ у 5 разів вища, ніж в Азії, і у 8 разів вище, ніж у США. Не знаю іншого сировинного товару, ціни на який в світі так би відрізнялися", - відзначає Біроль.

Вражає те, що всього 5 років тому ціни на природний газ в трьох цих регіонах (США, Європі та Азії) були порівнянні.

Він висловив прогноз, що в майбутньому розрив між цінами на "блакитне паливо" в Європі та США скоротиться.

"Очікую, що ціни на газ в США повинні будуть вирости в порівнянні з нинішніми", - підсумував економіст.

Нагадаємо, організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) прогнозує зростання попиту на нафту в 2013 році на рівні 800 тисяч барелів на добу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 червня 2020, 12:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.