Київський зоопарк загруз у боргах - коштів на корм тваринам немає

Київський зоопарк закінчив 2012 рік з боргами у розмірі 11 мільйонів гривень і не здатний забезпечити належні умови утримання тварин.

Про проблеми Київського зоопарку розповів депутатам Київради його директор Євген Кирилюк, пише "Комерсант-Україна".

"Наші доходи пішли на закупівлю кормів, погашення боргів за електроенергію. Виходить, що у нас немає грошей на розвиток", - пояснив Кирилюк.

Так, згідно зі звітом про роботу зоопарку в 2012 році, який він представив на засіданні, з міського бюджету на утримання зоопарку було виділено 16,7 млн грн (в 2013 році передбачається 18,1 млн грн).

З цих коштів 13,5 мільйона гривень пішло на зарплати співробітників. На закупівлю кормів було виділено всього 580 тисяч гривень, хоча зоопарк витратив на ці цілі 7,6 мільйона гривень.

З нарахованих 5,8 мільйона гривень за комунальні послуги бюджет покрив близько 2,6 мільйона гривень (38,5%).

Як держрозрахункове підприємство зоопарк заробив 11,7 мільйона гривень, з яких майже 10,5 мільйона гривень надійшли від продажу вхідних квитків.

Кирилюк зазначив, що в 2012 році зоопарк відвідали 476 тисяч осіб.

"Тому основна мета - довести кількість гостей до одного мільйона", - підкреслив він.

Колекція Київського зоопарку налічує 3,078 тисячі тварин. У 2012 році народилося 165 тварин, а померло 99, в основному похилого віку.

Для отримання додаткових коштів Кирилюк хоче продовжувати практику піклування над тваринами і відкрити клуб любителів зоопарку.

За його словами, він буде пропонувати вступити в клуб народним депутатам, зокрема Віталію Кличку, Петру Порошенку, Анатолію Кінаху, екс-меру Києва Олександру Омельченку.

"Зоопарку потрібна допомога в питаннях будівництва - наприклад, потрібно реконструювати фонтан при вході", - додав директор.

На думку депутата Київради Олексія Давиденка (УДАР), зоопарк необхідно передати на баланс Міністерства екології та природних ресурсів.

У 2010 році Мінекології вже зверталося до міста з такою пропозицією, але ініціатива не отримала розвитку.

"Слід визнати, що ми не можемо утримати зоопарк, а у міністерства зовсім інші ресурси. До того ж статус національного міг би захистити зоопарк від подальших посягань (забудовників - ред.) на його територію", - відзначив Давиденко.

Тим часом директор товариства захисту тварин SOS Тамара Тарнавська заявила, що активісти будуть проводити акції із закликом не відвідувати зоопарк.

"Це концтабір для тварин! Слон сидить у крихітному приміщенні шість місяців поспіль. А рисі, зебри, антилопи, які повинні пробігати десятки кілометрів, у Київському зоопарку можуть тільки тихо чекати смерті!" - обурилася вона.

Нагадаємо, раніше вже повідомлялося, що у Київського зоопарку закінчилися гроші для годування тварин.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 вересня 2020, 21:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.