Суд дозволив офшору загарбати 2 гектара землі в Києві

12 лютого Вищий господарський суд відмовився задовільнити позов прокуратури, яка вимагала стягнути з ТОВ "Ділайс" 1,1 мільйона гривень шкоди за самовільне використання 2,1 гектара у Дарницькому районі Києва.

Про це повідомляють "Наші гроші".

Ця фірма у 2003 році за рішенням Київради отримала в оренду на 25 років 7,3 гектара на для будівництва торгово-розважального комплексу.

Його відкриття заплановане на першу половину 2013 року.

У січні-лютому 2012 року представники КМДА і Держкомзему провели перевірку і виявили, що "Ділайс" самовільно зайняв 2,1 гектара, які прилягають до раніше виділеної фірмі ділянки.

На цій території підприємці розмістили будівельні матеріали, техніку і споруди для будівельників, огородивши це все парканом.

"Ділайс" у суді пояснив, що на прохання Дарницької райдержадміністрації за власні кошти очистив від сміття обидві земельні ділянки.

У 2010 році "Ділайс" звернувся до Київради з проханням виділити йому ділянку, яку той озеленить і відкриє для загального користування.

Фірма заявила, що отримала дозвіл міськради (№Д-5305) на розробку проекту землеустрою цих 2,1 гектара, який 31 січня 2011 року погодило Головне управління земельних ресурсів Київради.

При цьому прокуратура стверджує, що до Головуправління цей проект не надходив.

Разом з тим, відповідно до витягу з бази даних Державного земельного кадастру станом на 1 березня 2012 року, ділянка площею 2,1 гектара перебувала на стадії розроблення оформлення прав оренди на 5 років (землекористувач ТОВ "Ділайс").

Cуди відхилили позов прокуратури. Вони не визнали акти перевірки ділянки належними доказами, оскільки ті були складені з порушеннями: їх склали без присутності уповноваженої особи "Ділайса", а також не були видані наказ та посвідчення на проведення перевірки.

Більше того, фірма в суді заявила, що не отримала надіслані їй документи про проведену перевірку.

Крім того, суд не отримав розрахунки розміру шкоди від Мінприроди або Держсільгоспінспекції.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 11:48

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.