Янукович та лідери ЄС узгодили подальшу співпрацю

Україна і Європейський Союз підписали за підсумками Саміту спільну заяву.

Спільну заяву підписали президент Віктор Янукович та президент Ради ЄС Герман ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу, передають "Українські новини".

В заяві висловлюється надія на те, що офіційний Київ до початку травня виконає умови Євросоюзу, які необхідні для підписання угоди про асоціацію.

"Лідери підтверджують свою прихильність підписанню угоди про асоціацію, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, як тільки будуть продемонстровані рішучі дії і відчутний прогрес у трьох сферах", - сказано в заяві.

Наголошується, що сторони погодилися зосередитися на цих питаннях, як на пріоритетних.

У заяві відзначається, що Європейський Союз і Україна помітили прогрес у виконанні першої фази плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом для громадян України.

"Вони позитивно відзначили прогрес України у виконанні першої фази плану дій щодо лібералізації візового режиму і активізацію зусиль з метою досягнення відповідних критеріїв", - йдеться в заяві.

Сторони підтвердили спільні зобов'язання просуватися до безвізового режиму в установленому порядку, як тільки будуть виконані умови для безпечного пересування громадян.

Крім того, Янукович, Баррозу і ван Ромпей висловили надію на якнайшвидший вступ в силу угоди про внесення змін до договору про спрощення оформлення віз, яка була підписана в липні 2012 року з метою подальшого спрощення видачі віз українцям.

Окремим пунктом заяви зазначається, що Європейський Союз і Україна підтримують роботу місії під керівництвом колишнього президента Європарламенту Пета Кокса та колишнього Президента Польщі Олександра Кваснєвського з моніторингу ситуації з ув'язненими політиками в Україні.

"Лідери висловили повну підтримку моніторингової місії Європейського парламенту на чолі з колишніми президентами Петом Коксом і Олександром Кваснєвським, включаючи необхідність уваги до судових справ, які викликають особливе занепокоєння", - відзначається в заяві.

Крім того, Україна висловила твердий намір виконати рішення Європейського суду з прав людини, а також рекомендації Ради Європи щодо умов утримання та медичного обслуговування ув'язнених.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 січня 2021, 7:08

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.