Шведи встановили контроль над "Україною"

У понеділок, 25 лютого, основний власник універмагу "Україна", шведська компанія Quinn Holdings Sweden AB встановила контроль над універмагом.

Виконуючий обов'язки директора універмагу Україна Ростислав Левінзон зайняв своє робоче місце, повідомляє "Ліга" з посиланням на прес-службу компанії.

Оглянувши робочі приміщення, представники власника виявили відсутність офіційних документів, у тому числі протоколів зборів акціонерів, оригіналів рішень наглядової ради, а також встановили факт знищення печатки.

Для фіксації порушень на місце були викликані співробітники правоохоронних органів, які будуть розслідувати зникнення речей і документів, заявили в Quinn Holdings Sweden.

Як відомо, призначений ще в листопаді 2011 року ірландським банком ірландського банку Дозвіл Corporation виконуючий обов'язки директора київського універмагу "Україна" Левінзон 4 лютого повинен був приступити до виконання своїх обов'язків, але не вдалося.

"Але двері були зачинені і на ній висіла табличка, на якій було написано, що офіс не працює з технічних причин", - розповів він. Левінзон подав заяву в міліцію.

Нагадаємо також, IBRC намагається отримати контроль над Україною з 2011 року.

Банк був основним кредитором мажоритарія універмагу (близько 93%), глави ірландської Quinn Group Шона Куїнна, і після його банкрутства почав боротьбу за активи, які знаходяться в заставі в декількох країнах, включаючи Україну, Швецію і Кіпр.

У листопаді 2011 року представники IBRC провели збори акціонерів, на якому відсторонили від виконання обов'язків Ларису Янез Пуга і призначили замість неї Левінзона.

Але законність зборів була оскаржена міноритарними акціонерами - працівниками універмагу, а Янез Пуга ініціювала позов проти IBRC, в якому просила визнати кредитний договір недійсним.

Зміна керівництва України не ставить крапку в конфлікті. Ірландський банк зараз оскаржує в судах Великобританії стягнення з універмагу 45,2 мільйона доларів на користь компанії Lyndhurst розвитку Trading SA (LDT).

У IBRC вважають, що таким чином члени сім'ї Куїнн намагаються вивести активи з-під застави. За словами Мілютіна, LDT інтереси в суді представляють юристи, які виступали раніше в інтересах Янез Пуга.

До того ж неясною залишається доля основного активу підприємства - безпосередньо будівлі універмагу на столичному проспекті Перемоги. Джерело видання, близьке до колишнього керівництва України, розповів про спроби в минулому році провести відчуження будівлі в рахунок боргу LDT.

У листопаді 2012 року, ЗМІ писали, що нових власників "України" з’явилась компанія близька до оточення президента Віктора Януковича.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 червня 2020, 11:10

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.