Ціновий поріг для тендерів можуть знизити втричі

Верховній раді запропоновано знизити граничний рівень проведення тендерів в 2 - 3 рази для раціонального використання бюджетних коштів.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Депутат Тетяна Слюз ("Батьківщина") зареєструвала законопроект №2394 із змінами в закон "Про здійснення держзакупівель", що передбачає перегляд ліміту вартості товарів, робіт і послуг, при досягненні якого проведення конкурсних торгів є обов'язковим.

Якщо зараз організація тендерів необхідна при закупівлі товарів і послуг за бюджетні кошти на суму від 100 тисяч гривень, а робіт - 1 мільйона гривень, то з 1 січня 2014 року запропоновано зниження порогів до 50 тисяч гривень і 300 тисяч гривень відповідно.

Мінімальна вартість придбання товарів в будівельній галузі взагалі скасовується.

Такі ж умови будуть поширюватися на електронні реверсивні аукціони.

Запропонований рівень закупівлі був характерний для процедури тендерів до 2008 року.

Автор законопроекту визнає, що для міністерств запропонований рівень вартості предмета закупівлі досить низький, але зате це дозволить посилити контроль над процедурами, раціонально та ефективно використовувати бюджетні кошти.

"Наприклад, Мінекології у минулому році закупило послуг таксі на 99 тисяч гривень таким чином, не провівши тендерів і вибравши фірму, яка вигідна міністерству", - вважає Слюз.

Вона впевнена, що в таких випадках вартість закупівлі, як правило, значно завищена.

Тому якщо розпорядників бюджетних грошей зобов'язати брати участь в аукціонах, то буде збережена конкуренція і знижений ризик нецільового використання коштів.

Начальник управління планування, фінансування та моніторингу централізованих та конкурсних закупівель МОЗ Галина Довганич каже, що навіть у разі прийняття запропонованої поправки кількість тендерів в міністерстві не виросте.

"Практично 99% укладених нами договорів перевищують навіть нинішній рівень, тому ми не підписуємо договори без проведення процедури держзакупівлі", - говорить вона.

На думку заступника глави комітету з питань економічної політики Верховної ради Ірини Горіної (Партія регіонів), законопроект навряд чи зможе пройти їх комітет, оскільки ця ініціатива не підсилить контроль, а призведе до необхідності більш частого проведення торгів, які тривалі й затратні.

У середньому, за оцінками експертів, вони займають від 30 до 60 днів в залежності від процедури, плюс час на оскарження результатів.

Тетяна Слюз запевняє, що запропоновані поправки є лише частиною пакета законопроектів щодо реформування системи держзакупівель.

Як відомо, дослідження відкритості сайтів органів влади при проведенні ними державних закупівель показало, що ситуація там плачевна.

Після цього, депутати заявили, що мають намір відновити контроль за державними закупівлями підприємств, що здійснюють їх за власні кошти.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 13:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.