Уряд хоче наростити промвиробництво домовившись з олігархами

Уряд домовляється з олігархами про запуск п’яти підприємств: два феросплавних заводи, два нафтопереробних та "Каорпатнафтохіму".

Про це на засіданні уряду 27 лютого заявив віце-прем'єр Юрій Бойко.

"Запуск цих підприємств дасть нам додатково на протязі року приблизно 60 мільярдів гривень промислового виробництва. Це майже 2% зростання промвиробництва до сьогоднішнього рівня", - сказав Бойко.

За його словами, уряд наразі завершив переговори і підписав меморандум про запуск феросплавних підприємств.

Підкреслимо, що мова йде про Запорізький феросплавний та Стаханівський феросплавний заводи.

Нагадаємо, власники цих заводів – група Приват (Ігор Коломойський) зупинили підприємства через начебто не підйомний тариф на електроенергію, яку заводи використовують для виплавки феросплавів.

Окрім того, Бойко повідомив, що наразі уряд домовляється про запуск виробника полівінілхлориду та каустичної соди – "Карпатнафтохіму", який належить російському холдингу "Лукойл".

"Ми, не дочекавшись завершення антидемпіногово розслідування (з імпорту світлих нафтопродуктів в Україну) почали переговори з власниками НПЗ. Очікуємо від них відповідного розуміння і запуску цих підприємств", - заявив Бойко про запуск вітчизняних НПЗ.

На сьогодні в Україні працює один з шести нафтопереробних заводів – Кременчуцький НПЗ ("Укртатнафта"), який належить державі та групі "Приват" Ігоря Коломийського, та газопереробний завод державної "Укргазвидобування".

Напередодні міністр енергетики Едуард Ставицький завявив, що уряд розглядає введення мит на імпорт нафтопродуктів, щоб стимулювати відновлення внутрішньої нафтопереробки.

Роботу Одеського НПЗ було зупинено в 2010 році у зв’язку із зміною схеми поставок нафти.

Навесні 2012 року було зупинено Лисичанський НПЗ, оскільки уряд відмовився стимулювати вітчизняну нафтопереробку шляхом введення загороджувальних мит на імпорт.

Таким чином попит на нафтопродукти майже весь 2012 рік і початок 2013 задовольняється за рахунок імпортної продукції з Білорусі, Литви та Росії.

Як повідомлялося раніше, міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що очікує запуску Одеського НПЗ вже у березні.

Пізніше ЗМІ повідомили, група компаній "Газ Україна" перебуває у фінальній стадії процесу придбання Одеського нафтопереробного заводу, що належить компанії "Лукойл".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:20

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.