Кожара наполягає на створенні ЗВТ з Митним союзом

Українська сторона, як i ранiше, вважає найприйнятнiшою формою спiвпрацi з Митним союзом формат "3+1".

Про це заявив мiнiстр закордонних справ Леонiд Кожара, передає "Інтерфакс-Україна".

"Для України найприйнятнiшою формою спiвпрацi з Митним союзом є формат "3+1", - відзначив міністр.

"У такому форматі наша держава могла би брати участь шляхом створення зони вiльної торгiвлi з Митним союзом i приєднання до певних угод цього мiждержавного утворення в окремих сферах, з урахуванням iнтересiв усiх без винятку сторiн", - відзначив Кожара.

Вiн також наголосив, що Київ зацiкавлений у розширеннi економiчної спiвпрацi з Митним союзом i продовжує шукати такi форми взаємодiї, якi враховували б нацiональнi iнтереси країни.

Крiм того, Кожара висловився за розвиток взаємодiї мiж Митним союзом i європейським ринком.

"Сьогоднi для України це дуже конкретне економiчне питання. Наше завдання - створити основу для справжнього об'єднання всiєї Європи. Україну, ЄС i Росiю в перспективi повиннi об'єднати безвiзовий режим i спiльна зона вiльної торгiвлi", - наголосив глава українського зовнiшньополiтичного вiдомства.

Як повiдомлялося, президент Вiктор Янукович пропонував формат спiвпрацi з Митним союзом у форматi "3+1" (Росiя, Бiлорусь i Казахстан плюс Україна – ред.), проте така iнiцiатива не здобула пiдтримки з боку членiв МС.

За такого формату Україна не стає офiцiйним членом Митного союзу.

На думку українських експертiв, українська сторона намагається знайти такий формат вiдносин iз Митним союзом, який не став би перешкодою для пiдписання угоди про асоцiацiю та зону вiльної торгiвлi з ЄС, тодi як росiйська сторона наполягає на тiснiшiй iнтеграцiї Києва.

Але, як повідомлялося раніше, посол Росiї в Києвi Михайло Зурабов назвав малоймовiрною можливiсть спiвпрацi України з Митним союзом за формулою "3+1".

"Треба враховувати те, що на полiтичному рiвнi така можливiсть на сьогоднi розглядається як малоймовiрна", - заявив Зурабов 28 лютого в Києвi.

Як повідомлялося раніше, Україна збирається поступово приєднуватися до правил Митного союзуЄдиного економічного простору.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 09 серпня 2020, 23:12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.