Київ почав пошуки муніципального страховика

1 березня департамент комунальної власності Києва Київської міської держадміністрації (КМДА) розпочав прийом заявок на покупку страхової компанії (СК), на базі якої буде створений муніципальний страховик.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Вимоги до потенційних об'єктів угоди формальні: наявність ліцензії добровільного медичного страхування, досвід роботи на ринку не менше 5 років, реєстрація в Києві, відсутність невиконаних заходів впливу Нацкомфінуслуг і скарг від страхувальників, а також відповідність фінансових показників СК вимогам законодавства.

Заявки прийматимуться до 11 березня включно.

"Після чого ми вивчимо всі пропозиції, що надійшли, а потім вже вирішимо, чи будемо ми купувати СК чи все-таки створимо з нуля нову компанію. У будь-якому випадку страховик на 100% буде належати місту, приватних інвестицій не буде", - відмітив радник голови КМДА з питань реалізації стратегічної ініціативи "Здоровий киянин" Дмитро Турчак.

У КМДА рішення створити муніципального страховика пояснюють підготовкою до введення в Україні обов'язкового медичного страхування.

"Ми б хотіли підготуватися до цього, тому відпрацьовуємо власні механізми. Є багато приватних страховиків, але ми знаємо, що їх послуги недешеві. В міській страхової компанії можна було б встановити оптимальні ціни для киян і зробити цю послугу доступною для багатьох", - розповів директор департаменту охорони здоров'я КМДА Віталій Мохорев.

Муніципальна СК не переслідує мету отримувати прибуток.

"Всі отримані від клієнтів кошти будуть вкладатися в модернізацію системи охорони здоров'я Києва", - додав Віталій Мохорєв.

Застрахуватися в муніципальній СК в першу чергу запропонують пенсіонерам, працівникам бюджетних установ та комунальних підприємств, ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

"Пільгові категорії громадян зможуть отримати поліс в якості допомоги - за рахунок бюджету, для решти страхувальників будуть діяти різні механізми оплати: або повністю за рахунок коштів клієнта, або частина суми буде компенсувати роботодавець. Ці схеми ще в стадії розробки", - пояснив Віталій Мохорев .

У КМДА впевнені в наявності попиту на послугу медичного страхування. У Києві вже два роки існують лікарняні каси: людина щомісяця платить 30 гривень, а при необхідності отримує медичні послуги і ліки, які не входять в медичну допомогу, що надається в Україні безкоштовно.

За два роки учасниками лікарняної каси стало 20 тисяч осіб, з них близько 7 тисяч отримали лікування на суму від 500 гривень до 5 тисячі гривень.

Медичні послуги будуть надавати застрахованим тільки в комунальних клініках і лікарнях, при цьому перелік ризиків та розмір страхової суми в КМДА не називають.

Обіцяють лише, що вартість страхового захисту буде "в рази менше, ніж та, яку пропонують приватні компанії".

Експерти сумніваються в можливості забезпечити дешеву страховку для пенсіонерів та інших груп громадян, які часто хворіють.

До того ж лікування в міських клініках і так безкоштовне.

"Чиновники говорили, що за основу будуть брати московський досвід. В такому випадку є ризик, що до муніципальної компанії перейдуть комунальні клініки з нормальним обладнанням і кращими лікарями, і в них можна буде лікуватися тільки платно, по страховці. Таких клінік в Києві десяток" , - розповідає джерело на страховому ринку.

Страховики побоюються виникнення неринкової конкуренції за платоспроможних киян. "Я не думаю, що муніципальна страхова компанія потрібна Києву. З першого дня існування вона зажадає певних преференцій для себе від влади і отримає їх, адже інакше вона не виживе в існуючому конкурентному середовищі. А маючи монопольне становище, вона не буде зацікавлена в наданні своїм клієнтам ні якісного сервісу, ні адекватних цін ", - пояснює член правління СК" PZU Україна "Віталій Щербина.

Учасники ринку вважають, що великі гравці не захочуть продавати свої компанії місту, яке в умовах бюджетного дефіциту навряд чи заплатить премію за угоду.

На пропозицію КМДА відгукнуться лише власники дрібних компаній.

Нагадаємо, раніше голова КМДА Олександ Попов оголосив, що має намір створити муніципальну страхову компанію з метою поліпшення медичного обслуговування жителів міста.Коментарі

Додати коментар


Апчхи

http://volshebnaya-planeta.ru/

ГОЛОВНЕ на 01 квітня 2020, 4:02

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.