Європа не хоче впускати в Шенген Болгарію і Румунію

У Брюсселі вирішують, чи варто пускати Болгарію і Румунію в Шенген.

Країни Східної Європи давно вже прийняті в Євросоюз, але всі заявки на приєднання до безвізового простору досі відхиляли, пишуть "Вести".

Сьогоднішня спроба теж, судячи з усього, приречена на провал. Напередодні Німеччина заявила, що скористається правом вето і заблокує голосування.

У Брюсселі вирішують, чи варто пускати Болгарію і Румунію в Шенген. Країни Східної Європи давно вже прийняті в Євросоюз, але от всі заявки на приєднання до безвізового простору досі відхиляли.

Ще у вересні більшість європейських політиків були згодні зі вступом болгар і румун, заперечували лише Нідерланди та Фінляндія.

Позиція цих держав зводилася до того, що в Болгарії та Румунії занадто великий рівень злочинності та корупції, що може негативно позначитися на безпеці Шенгену.

Тепер відверто проти вступу Болгарії та Румунії виступили німці і британці, пише видання.

Ці країни бояться потоку міграційних потоків. За даними останніх соцопитувань, проти безвізового режиму для Болгарії та Румунії голосують 70% жителів ФРН. Німеччина зараз займає перше місце за кількістю приїжджих з інших країн Євросоюзу, число яких у країні досягло майже 3,5 мільйонаю

У Великобританії кількість приїжджих також дуже висока, тому уряд посилює міграційне законодавство (за останніми даними, ці заходи увінчалися успіхом, міграційний потік вдалося скоротити на третину).

"Після приєднання Болгарії та Румунії до Шенгену потік мігрантів додасть в рік приблизно 50 тисяч осіб, підрахували експерти, і це зовсім не те, чого прагне Британія", - пише видання.

Самі болгари і румуни не виявляють особливого ентузіазму, і відмова ЄС може охолодити їх запал остаточно.

"Якщо Румунії буде знову відмовлено у вступі за політичними мотивами, то дане питання в пріоритетах уряду більше значитися не буде. В уряду є безліч інших важливих проблем крім Шенгену", - заявив прем'єр-міністр уряду Румунії Віктор Понта.

Як відомо, у 2011 році громадяни України стали другими за кількістю іноземців, що отримали шенгенські візи.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:30

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.