"Газпром" вимагає законодавчо закріпити оренду ГТС

"Газпром" може знизити ціну на газ для України з 426 до 260 доларів за кубометр, якщо уряд погодиться змінити українське законодавство.

Про це розповіло джерело в Міненерго, знайоме з ходом переговорів, пише "Комерсант-Україна".

"Стаття 7 закону "Про трубопровідний транспорт" забороняє передачу газотранспортної системи в оренду, концесію або лізинг. "Газпром" вимагає, щоб цей закон був змінений парламентом", - нагадує співрозмовник "Комерсант".

У прес-службі "Газпрому" офіційно не прокоментували переговори, відзначивши лише, що про конкретні рішення говорити рано.

"Домовилися - це коли підписаний контракт. Але він не підписаний", - констатували в прес-службі компанії.

Однак джерело в "Газпромі" підтверджує, що монополія наполягає на змінах законодавства.

"Якщо Україна встигне внести необхідні зміни до законів до 1 червня, ціна газу може бути знижена заднім числом з 1 січня 2013 року до 260 доларів за тисячу кубометрів (зараз – 426 доларів)", - стверджує співрозмовник "Комерсант "в монополії.

У Міненерго стверджують, що пропонували "Газпрому" варіанти передачі трубопроводів в оренду без змін законодавства.

Зокрема, та ж стаття 7 закону "Про трубопровідний транспорт" говорить, що якщо приватна компанія інвестує в будівництво нових газопроводів, вона отримує статус інвестора і, відповідно до закону "Про угоди про розподіл продукції", стає учасником такої угоди з правом виробляти споруду трубопроводів і експлуатувати їх.

"В принципі, через цей пункт ми цілком можемо створювати консорціум, в якому" Газпром "інвестує кошти в будівництво нових газопроводів і модернізацію старих. Ми розповіли про це російській стороні, але там наполягають на тому, щоб рішення були проведені через Верховну раду", - говорить співрозмовник в міністерстві.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 червня 2020, 6:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.