Білоруси не визнають претензій Коломойського щодо підтримки НПЗ

Білоруські нафтопереробні заводи не отримують державну підтримку, яка, на думку української сторони, робить їх продукцію більш конкурентоспроможною на українському ринку.

Про це заявило агентству "Інтерфакс-Захід" джерело в профільному органі держуправління Білорусі.

"Попередньо проаналізувавши претензії української сторони, викладені у скарзі українських НПЗ, в Мінську дійшли висновку, що всі заяви, що стосуються надання держсубсидій білоруським заводам, безпідставні", - повідомив співрозмовник агентства.

Він зауважив, що основна претензія стосується держсубсидій, які НПЗ отримують у вигляді звільнення їх від обов'язкового продажу частини валютної виручки.

У Києві цей захід держпідтримки оцінюють в 165 доларів на тонну продукції. Ця сума є основною в пакеті з 6 видів субсидій, які отримують білоруські НПЗ.

"Білоруські заводи були звільнені від обов'язкового продажу 30% валютної виручки тільки в досить короткий період 2011 року. Ця міра була прийнята для того, щоб в умовах валютної кризи заводи мали валютні ресурси для оперативної закупівлі імпортної нафти", - пояснило джерело.

Він також підкреслив, що дану пільгу не можна розцінювати як субсидію. "Заводи отримали можливість розпоряджатися всім обсягом валютної виручки, але вони ці гроші заробили, від держави вони нічого не отримували", - сказав представник профільного відомства.

Він нагадав, що після стабілізації в Білорусі в 2011 році ситуації на валютному ринку ця пільга була скасована.

"Після скасування НПЗ продають 30% валютної виручки, одержують натомість білоруські рублі, але і тут мова йде про обмінні операції, а не про якісь субсидії держави", - сказав співрозмовник агентства.

Крім того, він нагадав про те, що в 2011 році через курсові різниці білоруські НПЗ зазнали значних збитків, які були ліквідовані тільки в 2012 році.

Представник профільного відомства вважає безпідставними претензії української сторони і по решті п'яти пунктам.

Зокрема він зауважив, що білоруські НПЗ не входять до переліку підприємств, яким держава частково відшкодовує відсотки за користування банківськими кредитами.

"Білоруські НПЗ самостійно фінансують свої інвестпроекти, як з використанням власних коштів, так і банківських кредитів", - сказало джерело.

Як повідомляла "Реальна економіка", ініціатором подання скарги на проведення антисубсидиційного розслідування проти імпорту білоруських нафтопродуктів є ПАТ "Укртатнафта", контрольоване Ігорем Коломойським і Олександром Ярославським.

Раніше повідомлялося, що в скарзі, зареєстрованій в Мінекономрозвитку 7 березня 2013 року, нафтопереробні компанії стверджують, що уряд Білорусі використовує кілька прихованих механізмів субсидування нафтопереробної галузі, що дозволяє білоруським НПЗ демпінгувати і нарощувати поставки в Україну на шкоду місцевим виробникам.

За розрахунками українських НПЗ, сумарно такі субсидії становлять 180,84 долара на тонну, і на цій підставі вони просять застосувати до білоруського імпорту мито аналогічної величини строком на 5 років.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 22 жовтня 2020, 6:32

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.