Витрати "АероСвіту" зростають швидше, ніж доходи

Авіакомпанія "АероСвіт", яка наприкінці року оголосила про своє банкрутство, за останні п'ять років збільшила витрати в 3,4 разу, тоді як доходи компанії зросли в 2,9 разу.

Про це повідомив голова наглядової ради авіакомпанії "Аеросвіт" Григорій Гуртовий, повідомляє УНІАН.

"До того ж кількість перевезених пасажирів зросла в 1,5 разу, зберігши середнє завантаження 73%. Доходи авіакомпанії за цей період зросли в 2,9 разу, але і витрати зросли в 3,4 разу", - зазначив він.

За його словами, авіабізнес сильно затиснутий між пресом конкуренції та монополізму, що призводить до високого ризику банкрутства серед авіакомпаній, які не витримують перебування в нерівних економічних умовах.

Цим він також пояснив збільшення витрат на авіанавігаційне і аеропортне обслуговування "Аеросвіту" до 22% з 16% за останні 5 років. Питомі витрати на одного пасажира в авіакомпанії зросли учетверо.

"Базовий аеропорт замість того, щоб підтримувати перевізника і дати можливість розвиватися, застосовував все для того, щоб отримувати більше грошей", - пояснив Гуртовий.

За словами голови наглядової ради, авіакомпанія не може зрозуміти систему формування зборів, цін і умов, виходячи з об'єктивних позицій розвитку бізнесу, а також що потрібно державі, як держава хоче розвивати цю галузь і чи є вона об'єктом інфраструктури.

"Те, що ми бачили протягом 4-5 років, це відсутність чітко вираженої позиції щодо пріоритетів розвитку галузі - чи є якась система підтримки чи ні, і чи є якась система прозорості у веденні бізнесу?" - сказав Гуртовий.

Він зазначив, що на сьогодні жодне з цих питань не вирішено, а система доступу до міжнародних ліній є непрозорою.

"Шановна влада, визначитеся, будь ласка, чи потрібна вам авіатранспортна галузь і за якими правилами вона повинна працювати", - резюмував Гуртовий.

Як повідомлялося, 29 грудня 2012 року Господарський суд Київської області відкрив провадження у справі про банкрутство компанії "АероСвіт" за заявою самого авіаперевізника.

Розмір боргу авіакомпанії перед кредиторами за станом на 27 грудня 2012 року становив 4,27 мільярда гривень.

5 лютого Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Київської області про порушення провадження у справі про банкрутство авіакомпанії "АероСвіт".Коментарі

Додати коментар


Важно

То, как нужно бороться за права трудящихся компании «Аэросвит» демонстрируют нам активисты объединения «Боротьба»:youtu.be/eqr0cW6455I

ГОЛОВНЕ на 02 грудня 2020, 8:14

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.