Київський сміттєспалювальний завод скаржиться на "нестачу сміття"

Сміттєспалювальний завод "Енергія" ПАТ "Київенерго" зменшив обсяг термічного знешкодження твердих побутових відходів у 2012 році через незавантаженість.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

Потужності заводу дозволяють знешкоджувати до 235 тисяч тонн на рік, тобто понад 20% відходів, які щороку утворюються у Києві.

Проте торік завод був завантажений лише на 50-60%.

Відтак господарська діяльність заводу за результатами 2012 року призвела до збитків у розмірі 17,2 мільйонів гривень.

Причина недостатньої завантаженості заводу полягає у тому, що перевізники надають перевагу вивезенню відходів на полігон №5 або звалища на території Київської області, в тому числі несанкціоновані.

Незавантаженість заводу та збитковість його роботи у свою чергу призводять до відсутності коштів на капітальні ремонти обладнання.

Незважаючи на це завод своєчасно виконує поточні регламентні роботи, завдяки чому перебуває у належному технічному стані.

Крім того, недостатня кількість побутових відходів може призвести до відключення споживачів теплової енергії, теплопостачання яких забезпечує завод. Зокрема, це 13 об‘єктів, серед яких є й школа-інтернат.

"Захоронення відходів на полігонах на сьогоднішній день себе віджило. Шкода, яка наноситься навколишньому середовищу від звалищ, просякнення в ґрунтові води токсичного фільтрату, неприємні запахи, періодичне виникнення пожеж, ймовірність перенесення інфекцій тваринами – це основні загрози, які несуть населеним пунктам розташовані поблизу них звалища", – впевнений директор заводу "Енергія" Сергій Крикун.

Тим часом у розвинених країнах сортування та подальше термічне знешкодження побутових відходів – це оптимальна система ліквідації відходів з отриманням великої кількості теплової та електричної енергії, будівельних матеріалів.

Вважають, що сміттєспалювання вирішує проблему 3-х "Е" – екологія, енергетика, економіка.

Наприклад, у Відні (Австрія) в міжопалювальний сезон три наявні сміттєспалювальні заводи повністю задовольняють місто в гарячому водопостачанні.

ПАТ "Київенерго" генерує і постачає теплову і електричну енергію в Києві, входить до складу ДТЕК.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 31 травня 2020, 15:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.