Фірташ шантажує підприємців відключенням газу

Громадська рада при Сумській облдержадміністрації звернувся до першого віце-прем'єр-мінінстру Сергія Арбузова з проханням вберегти низку підприємств області від відключень газу підконтрольним Дмитру Фірташу ПАТ "Сумигаз".

Автори звернення нагадали, що 1 березня через відсутність планових лімітів природного газу працівники ПАТ "Сумигаз" припинили газопостачання підприємств Сумської області, ZN.UA.

Зокрема, без газу залишилися виробник будматеріалів ТОВ "Керамейя", виробник лікеро-горілчаної продукції ТОВ "Горобина", хлібозавод "Залізничник" та інші підприємства.

Автори звернення також підкреслили, що ПАТ "Сумигаз" як гарантований постачальник газу на території Сумської області, згідно з "Правилами користування природним газом для юридичних осіб", повинен був у такій ситуації поставляти газ згадуваним споживачам з власних ресурсів, а не відключати їх від газопостачання.

Необхідно уточнити, що поставки газу на Сумщині припинили тільки тим споживачам, які отримують природний газ від постачальників за нерегульованим тарифом (від приватних газотрейдерів).

При цьому ПАТ "Сумигаз" не припиняло газопостачання "своїх" споживачів, хоча в них теж були відсутні ліміти газу.

Посадові особи сумського облгазу (найчастіше - у приватних бесідах) наполегливо пропонували керівникам підприємств, які відключаються від газопостачання, відмовитися від співпраці з приватними постачальниками і почати роботу безпосередньо з "Сумигаз".

Мовляв, у такому випадку їм не буде загрожувати припинення газопостачання навіть за відсутності лімітів.

Нагадаємо, ПАТ "Сумигаз" має монопольне становище на ринку транспортування та постачання природного газу в Сумській області. У 2012 році це підприємство поставило споживачам області близько 730 мільйонів і транспортувало по своїх мережах 1,090 мільярда кубометрів газу.

У вересні 2012 року підконтрольне Дмитру Фірташу ТОВ "Газтек" придбало у Фонду держмайна 25,8% акцій компанії за 16,9 мільйона гривень.

До цього шляхом перекупки компаній ЗАТ "Сток Холдер" (24,2% акцій) і ТОВ "Оксідент" (22,6%) сконцентрувало контрольний пакет акцій у ПАТ.

На сьогоднішній день у НАК "Нафтогаз України" залишається 25-процентний пакет акцій ПАТ "Сумигаз", у дружніх Фірташу структур - більш 72,6%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 грудня 2020, 8:08

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.