Гуманітарка для України застрягла на кордоні через бюрократів

Близько 500 партій вантажів гуманітарної допомоги, які їхали в Україну, затримані на митниці.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Така ситуація сталася через ліквідацію міжвідомчого органу, який привласнював товарам статус гуманітарної допомоги.

Функції цього органу передані Міністерству соціальної політики, яке змушене узгоджувати питання надання товарам такого статусу з вісьмома різними відомствами.

Благодійні організації мають намір звернутися до Кабінету міністрів і до президента з проханням розібратися в критичній ситуації.

Основним органом, який надавав статус гуманітарної допомоги вантажам, які поставляється в Україну, була міжвідомча комісія при Кабміні.

Після прийняття у жовтні 2012 року змін до законодавства функції комісії, яка фактично була ліквідована 21 січня цього року, були передані Мінсоцполітики.

Як повідомили в департаменті соціальних послуг міністерства, тепер питання надання статусу гуманітарної допомоги відомство зобов'язане погоджувати з вісьмома міністерствами та центральними органами виконавчої влади.

"При відправці проектів наказів міністерство просить розглянути їх і узгодити за один день. Але, на жаль, процедура узгодження затягується", - зізналися в департаменті.

Там повідомили, що розроблений проект наказу про правила взаємодії між органами в таких випадках, який зараз обробляється зацікавленими сторонами і Нацбанком.

Як пояснили одержувачі гуманітарної допомоги, при ввезенні на територію України гуманітарна допомога не оподатковується і повинна проходити митне оформлення в першочерговому порядку.

Безкоштовно подібний товар може зберігатися на митницях до чотирьох місяців.

Потім одержувач протягом трьох місяців зобов'язаний оплачувати зберігання товару, а якщо по закінченню цього терміну доля вантажу не буде вирішена, митниця має право конфіскувати його.

Як повідомили в Мінсоцполітики, в 2013 році прийнято лише два рішення з визнання вантажів гуманітарною допомогою за спеціальним дорученням Кабміну.

Тим часом, за інформацією джерел у Міндоходів, на 10 березня 2013 року на митницях неоформленими залишаються 516 партій товарів через відсутність рішення про визнання їх гуманітарною допомогоюКоментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 липня 2019, 19:28

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.