Єнакієвський довів до банкрутства крупне держпідприємство Луганщини

Фірма "Ставр", яка входить в орбіту "регіонала" Юрія Іванющенка і почесного консула Болгарії в Україні Івана Аврамова, за допомогою "сміттєвих акцій" довела до банкрутства державне підприємство "Антрацит".

Про це пише "Ділова столиця", повідомляють "Наші гроші".

Господарський суд Луганської області минулого тижня ввів процедуру розпорядження майном на держпідприємстві "Антрацит", яке перебуває у віданні Міненерговугілля.

Це стало наслідком позову ТОВ "Ставр", яке пред'явило "Антрациту" претензії на загальну суму 36,5 мільйона гивень.

Цей борг утворився у 2008 році, коли єнакіївська фірма уклала з держпідприємством договір купівлі-продажу цінних паперів.

Тоді "Ставр" продав "Антрациту" акції, які прийнято називати "сміттєвими" (папери підприємств, які не забезпечені жодними цінними активами і використовуються для мінімізації податків).

"Серед них були акції нікому не відомих ВАТ "Східні енергопостачальні мережі", ВАТ "Укрнафтогазгеологія", ЗАТ "Укренергоатом", ВАТ "Центрметалургкоксохім", за які"Антрацит" зобов'зався виплатити цілком реальні 27,7 мільйона гривень", - пише видання.

Ці гроші так і не були виплачені, і на початку 2011 року "Ставр" подав позов до суду з вимогою стягнути з держпідприємства борг із відсотками і інфляційними начисленнями.

Торік було відкрито провадження щодо примусового стягнення цього боргу, яке закінчилося безрезультатно.

А вже 9 січня з подачі все того ж "Ставра" Господарський суд Луганської області розпочав банкрутство "Антрацита".

Цей процес стартував дуже вчасно, оскільки за тиждень до цього втратив чинність мораторій на банкрутство підприємств паливно-енергетичного комплексу, державна доля в яких перевищує 25%. А вже 19 січня вступив в силу закон, який відновив дію цього мораторію.

11 березня "Ставр" домігся введення процедури розпорядження майном "Антрациту". Розпорядником майна з подачі "Ставра" була призначена Марина Борисова, яка раніше вже управляла аналогічним процесом на єнакіївському ТОВ "Об’єднана вантажотранспортна компанія" і займалася ліквідацією Єнакіївського коксохімічного заводу.

Новим власником майна державного вугледобувача, швидше за все, стане створене ще у 2006 році ЗАТ "Антрацитівська вугледобувна компанія".

Засновниками цієї фірми є структури Іванющенка "Луганська вугільна компанія" і фонд "Нові технології".

Держпідприємство "Антрацит" за результатами 2012 року видобуло близько 2 мільйони тонн вугілля і вийшло за цим показником на перше місце серед державних вугільних підприємств Луганської області. Основним активом "Антрациту" є шахта "Комсомольська", на яку припадає понад 85% об'ємів видобутку всього держпідприємстваКоментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 вересня 2020, 23:57

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.