Митний союз не виправдав покладених на нього надій

Створення Митного союзу не призвело до суттєвого зростання товарообороту в рамках Єдиного економічного простору.

Про це свідчить дослідження аналітичної групи Da Vinci "Про ефективність функціонування Митного союзу на сучасному етапі", яке є в розпорядженні видання "Комерсант-Україна".

"Якщо в 2010 і 2011 роках загальний обсяг взаємної торгівлі в МС виріс на 29 і 33%, то за підсумками 2012 року показники виявилися не настільки оптимістичними - зростання близько 8,7%", - сказано в документі.

Показники експорту в МС мають позитивне забарвленнч виключно через порівняльну базу по торгівлі з іншими країнами.

"Дана ситуація обумовлена тим, що кордони МС обумовлені в значній мірі політичними задачами, а не кордонами оптимальної торогової зони. При цьому представники російської сторони скептично оцінюють перспективи розширення МС, оскільки Україна та Киргизстан мають нижчий рівень зв'язування таривних ставок, ніж в Росії в рамках єдиного митного тарифу", - відзначається в звіті.

"Таким чином, підвищення ставок імпортних митних тарифів стане порушенням взятих на себе зобов'язанб країнами-членами СОТ", - підсумовують аналітики.

Серед недоліків Митного союзу аналітики також відзначають невисокий рівень економічної інтеграції в порівнянні з іншими регіональними об'єднаннями, що спостерігається зростання наркотрафіку в МС, наявність непрозорого нетарифного регулювання, насамперед у Росії, і ряд інших проблем, які так і не вдалося вирішити чинним учасникам Митного союзу.

Низькі показники темпів зростання товарообігу в середині МС сприяють веденню торгових воєн його членами проти зовнішніх партнерів по окремим номенклатурам товарів.

Такий протекціонізм здатний забезпечити тимчасове промислове зростання в рамках МС.

Разом з тим, подібні заходи можуть привести до гальмування модернізації промисловості учасників МС.

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв скептично поставився до ідеї "асоційованого членства" України в МС.

Медведєв підкреслив, що не сприймає варіант "часткового приєднання".

"Членом МС може бути лише держава, яка прийняла і ратифікувала всі документи МС і Євразійського економічного союзу. Все інше - не членство", - заявив російський прем'єр.

"Наші українські друзі дуже люблять розмірковувати на тему приєднання "три плюс один" і так далі. Так не буває. Або все, або нічого; але тоді (без повноцінного членства. – ред.) мова йде про спостереження (статус спостерігача. – ред..)", - підкреслив Медведєв.

Статус асоційованого члена МС з правами спостерігача, в свою чергу, неприйнятний для Києва.

Нагадаємо, раніше видання "Дзеркало тижня" з посиланням на джерела в уряді повідомило, що українська та російська сторони домовились про асоціативну участь України в Митному союзі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 травня 2020, 7:38

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.