ЄС закликає Україну відмовитись від введення спецмит на імпорт авто

Європейський Союз закликає Україну скасувати введення спеціальних мит на імпорт легкових автомобілів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби посольства ЄС в Україні, передають "Українські новини".

"Ми закликаємо Україну переглянути та відкликати своє рішення, оскільки йому не вистачає належного юридичного обгрунтування, і воно робить негативний вплив на економічні інтереси ЄС", - сказано в ньому.

У повідомленні наголошується, що ЄС раніше висловлював стурбованість можливим введенням таких мит, а також просив Україну надати обгрунтування такого кроку.

"Однак у відповідь ми не отримали додаткової інформації про наше прохання, також, Україна не прийняла в цьому напрямку ніяких подальших дій", - йдеться в повідомленні.

На думку ЄС, запровадження спецмита встановлює додаткові торгові бар'єри і може мати вкрай руйнівний вплив на експорт автомобілів з ЄС.

Як повідомляло агентство, міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) запровадила з 13 квітня спеціальні мита на імпорт легкових автомобілів з робочим об'ємом двигуна від 1 тисячі кубічних см до 2,2 тисячі куб. см у розмірі 6,46-12,95% від їх вартості.

Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів допускає припинення ввезення автомобілів провідними автоімпортерами в результаті впровадження мит.

Британське видання вважає, що рішення українського уряду про підвищення мита на імпорт автомобілів може мати серйозні негативні довготермінові наслідки.

Раніше повідомлялося про запровадження спецзаходів щодо імпорту легкових автомобілів в Україну і визначенні додатково до існуючого мита зборів у розмірі 6,46% - 12,95%.

Прем'єр-міністр Микола Азаров наголосив, що такі заходи є вимушеними.

На думку міністра економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолова, введення спецмита відповідає вимогам СОТ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 1:57

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.