В ОАЕ запрацювала найбільша сонячна електростанція

Об'єднані Арабські Емірати 18 березня відкрили для комерційних споживачів найбільшу на сьогодні сонячну електростанцію Шамс-1 (Сонце-1).

Про це повідомляє Сybersecurity.

Станція потужністю 100 МВт є спільним підприємством між урядом ОАЕ, а також компанією Mazda і французьким виробником палива Total.

Електростанція має сумарну площу сонячних панелей в 2,5 квадратних кілометри.

Тут розташовуються 258 048 індивідуальних відбивачів, що збирають електроенергію і фокусуючих світло на фотоелектронні елементи.

Тепло подається на турбіну, яка обертається і розігрівається до 300 градусів, генерує електроенергію. Частково турбіна підігрівається за рахунок природного газу, щоб ще більше збільшити виробництво електроенергії.

Тут же розміщена спеціалізована станція очистки, яка в автоматичному режимі омиває забруднені поверхні дзеркал і панелей. За одну ніч система омиває приблизно 10% станції.

В Абу-Дабі кажуть, що проект Шамс-1 - це найбільший внесок ОАЕ в систему відновлювальної енергетики Близького Сходу.

Потужностей електростанції достатньо для підключення приблизно 170 тисяч приватних будинків. Будівництво станції почалося восени 2010 року. Станція розташована приблизно за120 кілометрів на південь від Абу-Дабі.

За словами проектувальників станції, в більшості великих міст пік споживання припадає на вечір, однак в ОАЕ цей пік припадає на день, коли включаються всі наявні кондиціонери. Як раз в цей же час станція може забезпечити пікове виготовлення електрики.

Як відомо, на думку експертів, збільшення енергетичних потужностей, які виробляють "зелену" енергію, призведе до швидкого підвищення тарифів.

Як повідомлялося, у Німеччині переконані, що Україна має великий потенціал для розвитку відновлюваних джерел енергії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 жовтня 2020, 18:20

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.