Фірташ замахнувся на 70% ринків облгазів

Group DF, що об'єднує активи українського бізнесмена Дмитра Фірташа, має намір консолідувати близько 70% сектора газорозподілу в Україні та готує відповідні документи для отримання дозволу Антимонопольного комітету.

Про це заявив керуючий директор групи Борис Краснянський, передає "Інтерфакс-Україна".

"Звучить агресивно, з точки зору антимонопольного законодавства. Але ми не поступимося інтересами кінцевого споживача", - сказав він.

Краснянський пояснив, що кожен із 44 облгазів - природна монополія в своїй сфері.

"Все одно все регулюється державою", - підкреслив він, нагадавши про регулювання тарифів для всіх регіонів і категорій споживачів.

У той же час глава Group DF зазначив, що консолідація дає впевненість у якості наданої послуги і знижує ризики для споживача.

За його словами, великі масштаби дозволять залучати інвестиції, впроваджувати адекватну операційну модель, залучати міжнародних експертів.

Краснянський нагадав, що середній вік українських газопроводів перевищує 50 років, а технологічні втрати становлять 6%, що в 4 рази перевищує рівень втрат у Чехії.

Керуючий директор також вказав, що не вважає проблемою те, що 90% газорозподільних труб належать державі.

За його словами, питання належної передачі їх у лізинг принципово вирішено в 2012 році з передачею їх в сферу Міненерговугілля, і в даний час укладаються відповідні договори.

Він вважає, що зацікавленість держави і власника облгазу в довгостроковому співробітництві в цьому випадку взаємна.

"Не бачу великої проблеми в тому, щоб труби залишалися у власності держави: тільки люди, що грають в довгу, відповідально зможуть це експлуатувати", - підкреслив Краснянський.

У той же час він не уточнив, які конкретно газорозподільні активи в даний час знаходяться у власності Group DF.

Нагадаємо, консолідована виручка Group DF Дмитра Фірташа у 2012 році становила, за попередніми даними, близько 6 мільярдів доларів.

Раніше повідомлялося, що Group DF International Дмитра Фірташа має намір нарощувати і консолідувати активи в сфері постачання газу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 2:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.