Королевська знайшла в "гуманітарці" Lexus і Audi

Міністерство соціальної політики має намір посилити контроль над ввезенням гуманітарної допомоги.

Про це заявила директор Департаменту соціальних послуг Міністерства соціальної політики Ірина Тарабукіна, повідомляють "Коментарі" з посиланням на прес-службу відомства.

"Сьогодні Міністерство соціальної політики працює над тим, щоб посилити контроль за використанням гуманітарної допомоги. На жаль, існують випадки, коли гуманітарну допомогу намагаються використовувати як інструмент контрабанди

Не повинно бути ситуацій, коли гуманітарні вантажі, які звільняються від митних зборів, потрапляють в дорогі бутіки або перепродаються, як це часто трапляється з автомобілями", - підкреслила глава Департаменту соцпослуг.

Зокрема, Тарабукіна зазначила, що зараз на кордоні стоять 132 машини, частина з яких має сумнівне призначення.

"Так житель Сумської області, якому виповнилося 76 років, ввозить в Україну Audi A5, оціночна вартість якого сягає 350 тисяч гривень. Іншим яскравим прикладом може стати спроба ввести під виглядом гуманітарної допомоги Лексуса CT200 Hibrid 2012 випуску вартістю понад 300 тисяч гривень. На жаль, таких випадків раніше було більше 50% від всієї "гуманітарки", - зазначила глава Департаменту.

Разом з тим, за словами Тарабукіної, у Мінсоцполітики існують певні труднощі з прийняттям рішень про визнання товарів і послуг гуманітарною допомогою.

"На сьогодні 8 центральних органів виконавчої влади погоджують такі рішення Мінсоцполітики, часто істотно уповільнює процес. Тому найближчим часом почне діяти "Порядок взаємодії центральних органів виконавчої влади та НБУ щодо визнання вантажів (товарів), коштів, у тому числі в інвалюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою", який врегулює всі проблемні процедурні моменти ", - сказала вона.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович своїм указом остаточно передав контроль над отриманням і розподілом гуманітарної допомоги Міністерству соціальної політики.

Відомство повинно визначати, які вантажі, роботи, послуги або засоби (у тому числі в іноземній валюті) є гуманітарною допомогою.

Також на міністерство покладено функції контролю за її транспортуванням, отриманням, зберіганням, охороною, складуванням, розподілом, цільовим використанням та обліком.

Як відомо, чере ліквідацію органу, який давав товарам статус гуманітарної допомоги 500 партій вантажів, які їхали в Україну, затримані на митниці.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 вересня 2020, 1:00

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.