Модернізація НПЗ коштуватиме 5 мільярдів - експерт

Модернізація застарілих нафтопереробних заводів (НПЗ) обійдеться в 4,5-5 мільярдів доларів і розтягнеться на 3 роки.

Про це заявив президент асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук, передає УНІАН.

Він вважає, що українським НПЗ потрібно надати пільги, щоб вони могли модернізувати свої потужності, а також чітко встановити дату, коли перестануть діяти старі стандарти - це стане серйозним стимулом для власників НПЗ, щоб вони задумалися про модернізацію своїх заводів.

Так експерт прокоментував наміри уряду відродити українську нафтопереробку.

Також експерт зазначив, що уряд має посилити боротьбу з контрабандними поставками палива, а також "сірими" схемами його імпорту.

Через це бюджет недоотримує податків на мільярди гривень.

"Ще в 2006 році ми пропонували надати ряд пільг для НПЗ, які допомогли б їх власникам модернізувати заводи. Ці пропозиції стосувалися надання пільг при імпорті обладнання: звільнення від сплати імпортних мит і ПДВ, оскільки у нас таке обладнання не виробляється", - заявив Косянчук.

У той же час він підкреслив, що оскільки сьогодні нафтопереробка належить приватним власникам, крім "пряника потрібно застосувати і батіг".

У той же час, Косянчук відзначив, що для переходу на більш високі стандарти якості, в українські НПЗ буде потрібно інвестувати не менше 4,5-5 мільярдів доларів - саме в таку суму обійдеться модернізація застарілих заводів, яка може розтягнутися приблизно на три роки.

У той же час національний план припускає завершити модернізацію вітчизняної нафтопереробки до 2015 року.

Як повідомлялося раніше, президент Віктор Янукович доручив уряду до кінця березня 2013 року вжити заходів із захисту вітчизняних нафтопереробників від недобросовісної конкуренції під час імпортування нафтопродуктів до України.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Одеський нафтопереробний завод планує 29 березня відновити роботу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 березня 2021, 16:40

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.