Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Сельхозпроизводство в Украине в 2015г сократилось на 4,8% - Госстат
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Україна наростила експорт продуктів на 25%
Рада провалила закон про підтримку сільського господарства
Аграрії втратять 19 мільярдів через відміну податкових пільг
Україна знову заборонила свинину з Бразилії
Рішення про заборону на ввезення в Україну бразильського м'яса призведе до підвищення цін на м'ясо-ковбасні вироби до 20%.
Про це розповів генеральний директор великого виробника свини та м'ясопродуктів "АПК-Інвест", Роман Распопов, пише видання "Дєло".
За його словами, протягом декількох років Бразилія була країною-лідером поставок м'яса свинини в Україну.
"На свинину бразильського походження припадало 2/3 всього імпорту свинячого м'яса. І обмеження цього каналу поставок сировини для переробної промисловості - досить сміливий крок", - відзначив Распопов.
Фахівець відзначив, що вплив цієї заборони на галузь буде двоякою. На ринку охолодженого м'яса і м'ясних напівфабрикатів така заборона не матиме значущих наслідків.
"Що стосується виробництва готових м'ясо-ковбасних виробів, то ми чекаємо підвищення попиту на продукцію більш високого цінового сегмента", - зауважив Распопов.
Імпортерам, які ввозять сировину для виробництва м'ясо-ковбасних виробів низького і середньонизького цінових сегментів, доведеться затягнути пояси.
"Якщо заборона на бразильський імпорт затягнеться на тривалий час, через дефіцит сировини можна очікувати підвищення цін у цьому сегменті готових м'ясо-ковбасних виробів до 20%", - підкреслив експерт.
"На жаль, це торкнеться значної частини ринку, оскільки більшість виробників використовують для виробництва такої продукції саме ту низькосортну імпортовану сировину, до якої виникли питання у Державній ветеринарній та фітосанітарної службі", - повідомив Распопов.
Він відзначив, що завдяки зниженню пропозиції низькоякісного продукту, в кінцевому ж результаті виграє споживач.
Однак, на думку експерта, методи, якими Україна домагається таких поліпшень для споживача, варто було б переглянути.
"Наприклад, ми вважаємо некоректним введення обмеження на імпорт м'яса, засновані на принципах походження. Адже таким чином під заборону потрапляє і гідний продукт, на який є попит", - вважає він.
"Забороняти ввезення потрібно тільки для неякісного і небезпечного для пересічного покупця сировини. Не допускаючи ж в країну гідних світових конкурентів, ми ризикуємо залишитися в "конкурентному вакуумі" і не мати стимулів для подальшого розвитку галузі", - заявив ген директор "АПК-Інвест".
Нагадаємо, Україна з 20 березня 2013 року року ввела тимчасову заборону на імпорт свинини з Бразилії через її невідповідну якість.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.
1234
Менше всілякої гидоти в магазинах, яку пруть до нас звідусіль - це є добре. Покупцям від цього тільки краще.