ООН: 25% українців п’ють неякісну воду

Кожен четвертий українець завдає шкоди своєму здоров'ю через споживання недоброякісної води.

Про це свідчать дані ООН, повідомляє "Радіо свобода".

Додаткові загрози створює виробництво, яке часто супроводжується викидами неперероблених стічних вод, що забруднюють довкілля,відзначає видання.

Водночас у "Київводоканалі" запевняють, що роблять усе можливе, щоб вода у кранах киян була якомога безпечнішою.

"Робимо максимально все те, що можна зробити на нашому обладнанні і тих технологіях, які були запропоновані і впроваджені у 1939 році (такого віку Дніпровська станція) і 1961 року (такого віку Деснянська станція)", - наголошує радник голови його правління Вікторія Яковлева.

Кожного дня відбирається майже тисяча проб і робиться аналіз води не тільки на водозаборі і не тільки тієї води, яка виходить з наших водопостачальних станцій, але і води з мережі, додає вона.

"Менш ніж 600 гривень один аналіз не коштує", - каже Яковлева.

Голова парламентського комітету з екологічної безпеки Ірина Сех наголошує на критичному стані з використанням та охороною водних ресурсів у цілому.

За її словами, протягом останніх чотирьох скликань парламентарями не було внесено жодних змін до водного кодексу України, через що на берегах річок з численними порушеннями будують різноманітні котеджі чи відпочинкові комплекси.

Крім того, Ірина Сех підкрелює, що розподіл бюджетних коштів, виділених на Загальнодержавну цільову програму "Питна вода", від 2010 року здійснювали нерівномірно та непрозоро.

"У 2010 році кошти програми передбачалися лише для двох регіонів: АР Крим (11,2 мільйона гривень) та Луганської області (20,6 мільйона гривень). Але, за результатами аудиту Рахункової палати України, жоден із передбачених 49 проектів у АР Крим не був введений у експлуатацію", - констатує вона.

Сех додає, що під час ухвалення бюджету на 2013 рік коштів на програму "Питна вода" взагалі не передбачили.

Тим часом вчені прогнозують, що до 2025 року понад три мільярди жителів планети будуть страждати від нестачі води, дефіцит прісної води до цього часу збільшиться до двох трильйонів кубічних метрів на рік.

Як повідомлялося, Мінрегіон на 2013 рік на реалізацію держпрограми "Питна вода України" просив в уряду 600 мільйонів гривень.

Як відомо, через борги перед "Київенерго" жителі кількох районів Києва залишилися без питної води з бюветів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 12:40

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.