Київ поставили на межу катастрофи через відсутність 1 мільйона гривень

ПрАТ "Київспецтранс" 19 березня відмінило свій тендер на відновлення функціонування системи очистки стічних вод "Rochem UF – Systeme GmbH" на Полігоні твердих побутових відходів № 5 в районі села Підгірці Обухівського району Київської області.

Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", передають "Наші гроші".

Комунальне підприємство планувало замовити ці роботи вартістю 1,4 мільойна гривень запорізькій фірмі "Епром Інжинірінг", яка є єдним в Україні дистриб’ютором "Rochem UF – Systeme GmbH", ще у липні 2012 року.

Тоді у "Віснику держзакупівель" було розміщено обґрунтування та акцепт закупівлі.

Роботи планувалось провести коштом Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища. Однак більше ніж півроку по тому з’ясувалось, що грошей на ці роботи немає.

Разом з тим, "Київспецтранс", оголошуючи свій тендер по неконкурентній процедурі закупівлі "в одного учасника", повідомив, що роботи з модернізації та відновлення функціонування системи очистки стічних вод потрібно провести "негайно".

Оскільки "закриття полігону ТПВ №5 призведе до неминучої екологічної та санітарно-епідеміологічної катастрофи безпосередньо у столиці України у місті Києві" (весь текст обґрунтування тут).

Полігон у Підгірцях з 1986 року є основною площадкою для захоронення відходів Києва.

Він приймає близько половини усіх відходів столиці. Обладнання "Rochem" було закуплено у 1998 році і на сьогоднішній день потребує негайного капремонту.

Згідно з результатами моніторингу ДП "Українська геологічна компанія" за рівнями та якістю підземних вод, фільтрату та пермеату в районі полігону ТПВ №5 налічується п’ять водоносних грунтів і комплексів, які є природно незахищеними від інфільтраційного забруднення.

У випадку виникнення аварійної ситуації на полігоні ТПВ №5, може бути завдано шкоди великій водній артерії – річці Дніпро, оскільки балка "Марусин Яр" зв’язана з річкою Сіверка, яка в свою чергу впадає у річку Дніпро.

"Виходячи з вищезазначеного, та беручи до уваги погодні умови 2011 року, відбулося стрімке накопичення фільтрату на карті Полігону ТПВ №5 з послідуючим його частковим переливом через існуючу дамбу", – йдеться в обґрунтуванні.

Нагадаємо, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко прогнозує потужну повінь, пов’язану з рекордною кількість снігу, що випав у Києві останніми днями.

"Може бути потужна повінь, коли десь в кінці квітня почне танути сніг. Може затопити половину Лівого берега, Конча-Заспу, Поділ", – вважає Борейко.

Нагадаємо, 1,40 мільйона гривень, яких не знайшлось для відновлення функціонування системи очистки стічних вод на полігоні в Підгірцях, це більш ніж в 10 разів менше від суми, яку Київська міськдержадаміністарція планує витратити на персональні таксі – 15 мільйонів гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 червня 2020, 20:05

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.