Ринок M&A впав до десятирічного мінімуму

Загальна сума злиттів і поглинань в першому кварталі 2013 року скоротилася майже на 10% порівняно з тим же періодом 2012 року, до 374,1 мільярда доларів через новий виток боргової кризи в єврозоні, незважаючи на чотири величезні угоди.

Про це пише газета Financial Times, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Показник був мінімальним за 10 років.

Зростання вартості M&A спостерігався тільки у Великобританії і США (+40%), при цьому в чотирьох найбільших угодах січня-березня брали участь американські компанії - Heinz, Dell, Virgin Media і NBCUniversal.

За даними ЗМІ, з 1 січня по 27 березня обсяг злиттів і поглинань у світі скоротився на 4,4% в порівнянні з першим кварталом 2012 року і на 36% відносно жовтня-грудня і склав $ 461 млрд. При цьому березні 2013 року, ймовірно, стане найгіршим місяцем для ринку M&A більш ніж за три роки.

У Північній Америці загальна сума угод M&A підскочила на 22% - до 225 мільярдів доларів, в Європі, Африці і на Близькому Сході спостерігалося зниження на 13%, до 147 мільярдів доларів, в Азії показник впав на 29%.

Компанії-покупці з Китаю оголосили про поглинання всього на 26 мільярдів доларів, що стало найнижчим рівнем з 2009 року.

Загальна сума банківських комісійних у першому кварталі збільшилася всього на 5%, незважаючи на збільшення обсягів емісії акцій на 24%.

Європейські банки заробили всього 3,7 мільярда доларів - найнижчий показник з 2003 року. За прогнозами ЗМІ , при збереженні поточних темпів 2013 продовжить тенденцію до зниження комісійних по всьому світу, що почалася у 2010 році.

У США банки заробили більше половини світових комісійних зборів, і поряд з Великобританією стали єдиним регіоном, в якому спостерігалося зростання загальної вартості угод по злиттю і поглинанню.

Банк JPMorgan займався всіма чотирма найбільшими угодами, що дозволило йому зайняти перший рядок квартального рейтингу банків-посередників вперше з 2011 року, змістивши Goldman Sachs на другу позицію, за інформацією Mergermarket.

При цьому Goldman Sachs утримує першу позицію за загальними обсягами комісійних, заробивши на 10% більше, ніж Morgan Stanley.

Початок року для ринку облігацій з високим рівнем ризику стало найуспішнішим за всю історію - обсяг розміщень у січні-березні становив 134 мільярди доларів. Комісії за розміщення цих цінних паперів становили найбільшу частину комісійних доходів банків, збільшившись на 3% - до 5,8 мільярда доларів.

Як відомо, у лютому консорціум Berkshire Hathaway (компанія мільярдера Уоррена Баффета) і 3G Capital оголосили про покупку виробника соусів Heinz, що стало найбільшою угодою за всю історію світової харчової індустрії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 14:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.