Києву не варто боятись повені, - Гідрометцентр

Підйом рівня води в Дніпрі не представляє великої загрози для столиці під час весняного паводку.

Про це 28 березня заявив директор Гідрометцентру Микола Кульбіда, пише "Комерсант-Україна".

На думку експертів, ускладнити ситуацію може тільки танення снігу при різкому підвищенні температури повітря.

Вже зараз працівники комунальних служб, а також залучені до цієї роботи військовослужбовці очищають від льоду решітки зливостоків.

Підвищена увага зараз приділяється захисту від талих вод станцій метро "Вирлиця", "Харківська", "Позняки" і "Героїв Дніпра".

"Ми очікуємо рівень води в річці на позначці від 650 до 710 см вище умовного нуля. Можливе затоплення прируслових територій зон відпочинку, перелив води через лівобережну дамбу Бортничі-Вишеньки, затоплення її нижньої частини і ускладнення проїзду по цій дамбі", - відзначив він.

"Такі ж проблеми можливі на знижених ділянках приватної садово-дачної забудови уздовж Корчуватого, Осокорків, Вишеньок", - повідомив Кульбіда.

Він підкреслив, що житловим масивам і промисловим об'єктам нічого не загрожує навіть при підході води до максимально прогнозованою позначці 710 см вище умовного нуля.

На думку Кульбіди, найбільшу увагу необхідно приділити визначенню тих місць, де може скупчуватися тала вода: "Для Києва сьогодні це головна проблема".

У Гідрометцентрі також повідомили, що в субботу, 30 березня, в Києві випаде мокрий сніг з переходом в дощ.

"Опади триватимуть аж до 3 квітня, разом з тим великої їх кількості не очікується", - повідомив директор Гідрометцентру.

При цьому 1 квітня максимальна температура становитиме +10 °С, потім буде похолодання до +3-4 °С. Вже з 8 квітня в Києві встановиться температура від +10 С.

"В цілому, станціям метро нічого не загрожує", - вважає перший заступник начальника КП "Київський метрополітен" Валерій Гавриленко.

"У нас прийняті заходи для захисту від талої води, в першу чергу станцій "Вирлиця", "Харківська", "Позняки", "Героїв Дніпра". В основному вони пов'язані з інструментами відкачування води, перевірена робота затворів на станціях, прохідність вестибюлів, паралельних тонеллів, підготовлені мішки з піском", - пояснив він.

Нагадаємо, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських повідомиі, що у Києві через інтенсивне танення снігу існує загроза підтоплення низинних районів міста.
Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 червня 2020, 19:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.