"Мотор Січ" знову виплатить скромні дивіденди

Акціонери ПАТ "Мотор Січ" - одного з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки - отримають за 2012 рік дивіденди в розмірі 10 гривень на акцію (прибутковість 0,44%).

Таке рішення акціонери схвалили вчора на річних зборах. Всього на виплату дивідендів буде спрямовано 20,8 мільйона гривень, пише "Комерсант-Україна".

У минулому році прибутковість становила 1,1%.

Аналітики очікували, що "Мотор Січ" виплатить акціонерам по 40 гривень на акцію.

Прогнози були обумовлені динамікою зростання виплат за останні три роки, відзначила аналітик ІК Dragon Capital Таїсія Шепетко.

У 2009 році дивіденди становили 3 гривні на акцію. За 2010 рік "Мотор Січ" виплатила дивіденди на суму 19,8 мільйона гривень або 10 гривень на акцію. Чистий прибуток компанії при цьому становив 1,24 мільярда гривень.

А за підсумками 2011 року компанія виплатила 49,5 мільйона гривень дивідендів або 25 гривень на акцію. Сума відповідала всього 3,8% від чистого прибутку за 2011 рік.

Акції "Мотор Січі" завдяки агресивного росту фінансових показників є одними з найбільш привабливих на українському ринку - їх вартість за останні чотири роки зросла з 323 гривень до 2 288 гривень (за підсумками вчорашнього дня).

Водночас компанія традиційно платить акціонерам досить скромні дивіденди.

"Навіть 40 гривень за акцію - невеликі виплати, дивідендна прибутковість становила б 5% замість 1%. Хорошим показником традиційно вважається прибутковість від 10%. Такі показники, наприклад, є у Північного і Центрального ГЗК і Харцизького трубного заводу", - каже старший аналітик ІГ "АРТ-Капітал" Олексій Андрейченко.

Він зазначає, що основний акціонер "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв неодноразово заявляв, що більших дивідендів акціонерам очікувати не варто: "На зборах пан Богуслаєв навіть не коментував цей момент". Отримати коментарі в компанії "Мотор Січ" вчора не вдалося.

У "Мотор Січ" економлять на дивідендах, оскільки основну частину прибутку вкладають у модернізацію виробництва і розвиток.

У цьому році 918,5 мільйона гривень прибутку компанії будуть спрямовані на поповнення оборотних коштів підприємства для виконання довгострокових контрактів, 156 мільйонів гривень - до фонду розвитку виробництва, 120 мільйонів гривень - до фонду соцрозвитку.

Ще 62,2 мільйона гривень підуть на погашення кредитів, решту вільного прибутку планують направити на інвестиції в технічне переозброєння і нові технології.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 10:50

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.