"Газпром" запідозрив Україну в шахрайстві з поставками газу з Європи

Глава "Газпрому" Олексій Міллер піддав сумніву заяву України про те, що газ вперше прийшов в країну не з Росії, а реверсно з Європи.

Про це Міллер заявив в ефірі телеканалу "Росія 1", виступаючи в програмі "Вести в суботу з Сергієм Брилевим", передає РІА Новини.

Як відомо, 28 березня Україна повідомила, що отримала перші обсяги газу через Угорщину.

"Що стосується реверсних поставок газу з території Європейського союзу на Україну, у нас є підозра, що ніяких реверсних поставок з території Європейського союзу де-факто фізично не передбачається. А передбачається використовувати газпромівський газ, якийсь віртуальний реверс", - заявив глава "Газпрому".

На думку глави компанії, зі схемами реверсних поставок газу "треба розбиратися".

На його думку, російський газ заходить в Європу і тут же повертається в Україну.

"Він не просто так закачується: на кордоні робиться закольцовка, і на газовимірювальній станції показується, нібито, певні обсяги "газпромівського" газу в реверсному режимі поставляються в Європу, а відповідно - на європейський ринок. Це схеми, які нагадують якісь шахрайські схеми . З ними просто-напросто треба розбиратися ", - вважає Міллер, передає "Інтерфакс".

Він також висловив сумнів, що Україна зможе закуповувати газ на спотових торгових майданчиках в Європі.

"Сьогодні на всіх спотових майданчиках Європи ціна газу вища, ніж за довгостроковими контрактами "Газпрому". Буквально минулого тижня на торговельному майданчику Великобританії газ коштував більше 800 доларів. Наше розуміння і наше бачення ситуації - .. Україна спотових цін не витримає", - зазначив глава російського газового монополіста.

Нагадаємо, міністр палива та енергетики Едуард Ставицький повідомив, що Україна в березні 2013 року практично не закуповувала газ у "Газпрому" через невирішеність питання по ціні.
Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 11 липня 2020, 21:40

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.