Український реверс налякав "Газпром"

Заяву глави "Газпрому" Олексія Міллера слід розглядати як черговий дивний і позбавлений логіки вчинок, який стоїть в одному ряду з виставленням рахунку на суму 7 мільярдів доларів.

Про це заявив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"Тим не менш занепокоєння, м'яко кажучи, "Газпрому" є сигналом того, що реверсивна тактика України спрацювала", - впевнений експерт.

"Газпром" визнав факт небезпеки для себе українських реверсивних поставок. І Росія заворушилася. Адже чим менше Україна закуповує газ у Росії, тим менші доходи "Газпрому", - відзначив він.

Щодо реверсивних поставок з Польщі та Угорщини, то Міллер особисто чесно заявив, що фізично газ надходить з Європи в Україну.

"Значить, немає ніякого шахрайства. Підсумок визнання факту реверсу з боку глави газового монополіста: "Газпром" сам себе висік", - наголосив Корольчук.

Щодо віртуального реверсу, то для України було б ідеальним варіантом використовувати такий шлях поставок газу.

Україна просто відбирала б на україно-російському кордоні газ, який купили Німеччина, Австрія, Чехія, Франція.

"Але проблема в тому, що "Газпром" перешкоджає цьому. Всі пропозиції України використовувати віртуальний реверс натрапили на відмову "Газпрому", - наголосив експерт.

З іншого боку перспективи реверсивних поставок газу дуже складні.

"Хотілося б розділити оптимізм Миколи Азарова та Едуарда Ставицького щодо реверсних поставках на рівні 7 мільярдів кубометрів. Але, в цьому році для цього немає підстав", - вважає Корольчук.

На його думку, у кращому випадку вдасться закупити 0,7 мільярда кубометрів у Польщі та 0,3 мільярда кубометрів в Угорщині.

Україна розраховує купувати газ у травні-вересні на спотовому ринку за ціною 280 доларів за 1 тисячу кубометрів. І навіть покупка 1 мільярда кубометрів дозволить заощадити 150 мільйонів доларів", - наголосив він.

"Але, для Газпрому трагічно інше. Його бюджет недоотримає 430 мільйонів доларів. Саме стільки коштує 1 мільярд кубометрів російського газу. Звідси і "нерви" у "Газпрому", - резюмував експерт.

Нагадаємо,глава правління російського "Газпрому" Олексій Міллер вважає, що схеми, за якими здійснюються реверсивні поставки природного газу з Угорщини та Польщі в Україну, нагадують шахрайські дії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 11 липня 2020, 19:55

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.