Харківську область інвестори визнали найпривабливішою в Україні

Харківська область очолила рейтинг інвестиційної привабливості регіонів України.

Про це заявив керівник Інституту економдосліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський, передає УНІАН.

Рейтинг вперше сформували фахівці Київського міжнародного інституту соціології та Інституту економічних досліджень і політичних консультацій з метою виконання спеціального доручення президента Віктора Януковича.

"Це молодий інструмент аналізу. Ключова ідея - оцінити якісні та кількісні характеристики регіонів з позиції інвесторі", - пояснює куратор рейтингу Бураковський.

"Ми не говоримо про конкурентоспроможність регіонів, ми не оцінюємо інвестиційний клімат загалом. Ми не говоримо про очікування майбутніх інвесторів, але ми говоримо про оцінки підприємців, які вже вклали гроші в нашу країну, в наші регіони", - наголосив він.

Бураковський повідомив, що рейтинг формувався з урахуванням 18 чинників, а саме: ресурсної забезпеченості регіонів, включаючи природні ресурси, виробничі можливості і інфраструктурний розвиток, а також відкритість та ефективність місцевої влади, включаючи питання подолання корупції та легкості адміністративних процедур.

Крім того, у формуванні рейтингу враховувався і попередній досвід залучення інвестицій.

У результаті в п'ятірці лідерів опинилися Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Львівська області та місто Київ. Серед аутсайдерів - Севастополь і Чернівецька область.

На думку Бураковського, низький показник Севастополя багато в чому обумовлений ресурсними складнощами і непростою ситуацією з розвитком інфраструктури міста.

"Севастополь багато в чому залишається заручником свого "радянського" минулого", - впевнений експерт.

"Хочу наголосити, що індекс - це не оцінка соціально-економічного розвитку регіону, це оцінка регіону очима інвестора", - зазначив керівник інституту.

За даними Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, обсяг прямих іноземних інвестицій у Харківську область станом на кінець 2012 року становив 2,1 мільярда доларів (4-е місце в Україні).

У промисловості зайнято 36,7% населення області. Кожне четверте підприємство області представляє сферу переробної та харчової промисловості, кожне п'яте - сферу машинобудування.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 червня 2020, 4:47

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.