Латвія вважає Україну своїм сировинним придатком

Основний продукт експорту з України до Латвії – сировина, в той час з Латвії завозяться переважно високотехнологічні товари.

Про це заявив міністр економіки Латвії Даніел Павлютс в інтерв'ю LB.ua.

"Україна перевершує нас за обсягами, торговий баланс у нас негативний (тобто Україна ввозить в Латвію більше, ніж вивозить звідти, - ред.)", - відзначив Павлютс.

"Але Україна в Латвію відправляє в більшості випадків все-таки сировину, якісь прості товари. А Латвія дає Україні вже продукти машинобудування, електроніку. В цьому суть нашої переваги. Ми вміємо додавати вартість, додавати цінність. В цьому полягає наша економічна стратегія", - зазначив він.

За його словами, в Латвії не найдешевша робоча сила, тому їй вигідно розвивати саме високотехнологічну промисловість.

При цьому він підкреслив, що Україна багато в чому схожа з Латвією.

"Зрозуміло, що Латвія невелика. Але й Україна не дуже велика країна за світовими мірками, хоча кількість населення серйозна. Багата країна, є ресурси, промисловість. Місце розташування гарне, як і у Латвії", - зазначив Павлютс.

При цьому він підкреслив, що головна цінність Латвії - її люди, які і дозволяють забезпечувати набагато більший ВВП на душу населення, ніж в Україні (18,1 тисячі доларів і 7,6 тисячі доларів відповідно).

Нагадаємо, що сировина становить основу товарної структури українського експорту.

Як повідомлялося раніше, загальний зовнішньоторговельний обіг України за січень-лютий 2013 року становив 22 мільярди доларів, з них 10,5 мільярда доларів — це експорт, а 11,5 мільярда — імпорт.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 13:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.