Правоохоронці США пов'язують Фірташа з Могилевичем

ICIJ

Міжнародний консорціум розслідувальної журналістики (ICIJ) виклав в інтернет інформацію про власників банківських ранхунків в офшорних зонах, серед них є і український бізнесмен Дмитро Фірташ.

Відповідна інформація розміщена на сайті консорціуму.

В інформації про Фірташа вказано, що він є співвласником RosUkrEnergo, виступає партнером з російським газовим гігантом "Газпромом".

"Співробітники правоохоронних органів США та дипломати пов'язували його з торгівлею зброєю і наркотиками, а також відомим російським мафіозі Семеном Могилевичем", - відзначають дослідники офшорних рахунків.

Офшорний бізнес: Акціонер і директор (з 2007 року) Group DF Limited (створена в 2006 році) на Британських Віргінських островах, яка стала холдинговою компанією, що представляє інтереси Фірташа в енергетиці, хімічних добривах і нерухомості.

"Зв'язатися з Фірташем для отримання коментарів не вдалося", - повідомляється на сайті.

ICIJ повідомили, що Семен Могилевич, російський мафіозі, якого ФБР внесло в Десятку найрозшукуваніших злочинців. Його звинучають шахрайстві на суму 150 мільйонів доларів.

Нагадаємо, раніше Wikileaks оприлюднили інформацію з секретних документів Держдепартаменту США, згідно з якою постачання газу з Росії в Європейський Союз і Україну частково залежать від російської мафії.

"Уже давно висуваються припущення, згідно з якими ватажок російської мафії Семен Могилевич таємно отримав частку в зареєстрованій у Швейцарії RosUkrEnergo", - повідомляла газета Guardian з посиланням на матеріали Wikileaks.

Як повідомлялося раніше, сукупний обсяг інформації, зібраної журналістами інформації більш ніж у 160 разів перевищує обсяг документів Держдепартаменту США, опублікованихWikileaks в 2010 році.

У дослідженні брали участь більше 80 журналістів, у тому числі з The Guardian, BBC, LeMonde, Süddeutsche Zeitung, Washington Post, CBC та інші.

Протягом 15 місяців вони вивчали понад 2,5 мільйона документів, що містять інформацію про власників офшорних рахунків.

Офшорні рахунки мають високопоставлені чиновники та їхні родичі в Канаді, Азербайджані, Таїланді, Монголії, Пакистані, на Філіппінах і багатьох інших країнах, дані про них розміщені на сайті.

В Україні Дмитру Фірташу належить чотири з шести виробника мінеральних добрив: "РівнеАзот", черкаський Азот, сєверодонецький "Азот" та концерн "Стирол".

Також олігарх цікавиться газовим бізнесом. Зокрема, він контролює близько 70% ринку газорозподільчих компаній, а його компанії імпортують газ в Україну для забезпечення потреб холдинг та перепродажу палива іншим підприємствам.

Менеджери Фірташа контролюють найбільшу газовидобувну компанію України – "Укргазвидобування" та "Укртрансгаз", яка управляє газотранспортною системою України. Обидві компанії – державні.

Є ще й третя монополія – титанова. Сюди входять: виробник діоксину титану "Кримський Титан", Запорізький титаномагнієвий комбінат.

Окрім того, Фірташ орендує в держави Вільногірський ГЗК та Іршанський ГМК, та володіє "Міжрічинським гірничо-збагачувальним комбінатом" і "Валки-Ільменітом" які видобувають сировину для титанових підприємств.

В той же час менеджмент олігарха контролює державний "Сумихімпром".

Також Фірташу належить "Надра Банк" та найбільший телеканал країни "Інтер", який він придбав у Валерія Хорошковського.

Фірташ в ходить в групу RUE разом з віце-премєром Юрієм Бойком, Хорошковським та головою Адміністрації президента Сергієм Льовочкіним.

Він є головою Федерації роботодавців України – найбільшої організації в Україні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 травня 2019, 14:07

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.