У Польщі кажуть, що газ не є інструментом політики

Польська влада не підтримує озвучену цього тижня ідею будівництва ще одного газопроводу в обхід України, який міг би проходити через територію Польщі, в рамках проекту "Ямал-

Про це заявив глава польського уряду Дональд Туск, повідомляє УНІАН.

Він зазначив, що міністр державного майна Польщі Міколай Будзановський цього тижня чітко озвучив позицію польського уряду в сфері російсько-польського газового співробітництва.

За словами Туска, узгоджена політика з цього питання також стосується "очікувань або уявлення росіян, що можна домовитися з Польщею про будівництво газопроводу, який би обходив Україну".

"Польща не братиме участі в таких політичних контекстах, для нас газ не є інструментом політики, і ми дуже хочемо, щоб, згідно з європейським законодавством, газові справи були вільними від політики", - сказав Туск.

Він також зазначив, що польська влада реалізує низку проектів для диверсифікації газових поставок до Польщі з метою зниження залежності країни від головного постачальника газу - Російської Федерації.

"Стратегічно ми не хочемо збільшувати частку російського газу", - наголосив Туск.

Як повідомлялося, раніше міністр державного майна Польщі Микола Будзановський назвав "сумнівною" економічну вигоду від будівництва нового транзитного газопроводу "Ямал-Європа-2", наголосивши, що польська влада хоче насамперед знизити залежність від газових постачань з Росії, у якої Польща сьогодні купує понад 90% імпортованого "блакитного палива".

3 квітня Президент РФ Володимир Путін доручив голові "Газпрому" опрацювати можливість будівництва ще одного газопроводу в обхід України "Ямал-Європа-2", будівництво якого, за оцінками російського газового монополіста, може початися в 2018-2019 році.

Сьогодні, 5 квітня, російський газовий монополіст "Газпром" надав Польщі пропозиції щодо реалізації проекту "Ямал-Європа-2", який передбачає будівництво газопроводу на території Польщі від білоруського кордону до Словаччини.

Також сьогодні, 5 квітня, в Санкт-Петербурзі "Газпром" і польська компанія "ЄвроПол Газ" підписали меморандум про взаєморозуміння за проектом будівництва газопроводу "Ямал-Європа-2" в обхід території України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 16:52

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.