Заміна тюрми за контрабанду штрафами не принесла бюджету грошей

Декриміналізація відповідальності за контрабанду, введена в січні 2012 року, не принесла відчутної користі державі й легальному сектору економіки.

Про це йдеться в матеріалі видання ZN.UA.

Так, за контрабанду замість кримінальної відповідальності були встановлені великі фінансові санкції - штраф у розмірі 100% від вартості виявленого контрабандного товару з його конфіскацією, а також з конфіскацією товарів і транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами, що використовувалися для перевезення.

За повторне порушення протягом року розмір штрафу подвоюється (200% вартості контрабандних товарів).

За даними Держмитслужби, в 2012 році митними органами було заведено 23,386 тисячі справ про порушення митних правил на суму 1,99 мільярда гривень.

При цьому до держбюджету в результаті виконання постанов судів і митниць у відповідних справах перераховані кошти на суму 126,6 мільйона гривень: 21 мільйон - від стягнутих штрафів, 105,6 мільйона - від реалізації конфіскованого майна, валютних цінностей та коштів з депозитів СБУ.

"Позбавлення волі за те ж ухилення від сплати податку передбачено законодавством США (до 5 років), законодавством ФРН (до 10 років) і так далі. В Україні ж при завданні збитків державі на сотні мільйонів гривень можна обійтися півмільйонним штрафом, що, звичайно ж, не може не привертати потенційних махінаторів ", - зазначає видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 липня 2019, 19:28

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.